Sistem portativ i zërit me iPod

Sistemi zanor me iPod

Sistemi zanor me iPod

Ndër shumë aksesorë me të cilën ne mund të kombinojmë tonat vegla molle, sot do të flasim për një interesante dhe mjaft të plotë sistem i zërit portabël me iPod, el Samson Expedition XP40iw ka veçori interesante që mund të tërheqin vëmendjen tuaj.

Fillimisht, kjo pajisje shtesë është krijuar për t'u përdorur kur jepni leksione ose klasa, kur drejtoni një grup turne, kur drejtoni një auditor (sigurisht jo shumë i madh), kur merrni pjesë në klube sportive, ngjarje në natyrë dhe këto lloj takimesh që meritojnë amplifikimi të zërit, kështu që sillni një Microfono përfshirë. Ajo gjithashtu ka në mesin e funksionaliteteve të saj a woofer 6 inç, a folës Frekuencë e lartë 1 inç dhe a përforcues Klasa 40watt D, fuqia e së cilës nuk e ndalon atë të jetë praktike dhe e lehtë për tu bartur.

El sistem i lëvizshëm i zërit me iPod Samson Expedition XP40iw Ai ka një vlerë në Shtetet e Bashkuara prej 299 dollarë dollarë dhe për këtë vlerë do të merrni një tërësi sistemi i zërit që përfshin një mikrofon pa tel VHF, a dok iPod me kontroll të nivelit, plus kontrolle për bas dhe trefish; Dhe në rast se nuk tingëllon shumë profesional, duhet të dini se ka hyrje të tilla si XLR - 1/4 inç me nivelin e linjës ose Microfono me ushqim Fantazmë ose hyrja ndihmëse stereo 3.5 mm me nivelin e linjës, përveç lidhësit të tij hyrës / dalës 1/4-inç që mund të përdoret për të lidhur dy XP40iw dhe për të krijuar një sistem stereo.

Përmes | iPodTotal


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.