Sistemet zanore Yamaha me iPod Dock

Sisteme zanore me iPod Dock PDX-30 y PDX-50 janë referencat e dy të fundit sistemet e zërit de Yamaha, të cilat u lansuan disa kohë më parë në Japoni me premtimin për të ofruar cilësi të lartë të tingull Sidoqoftë, në një sistem kompakt, ajo që më pëlqeu më shumë në lidhje me këtë lëshim është transmetuesi që është përfshirë për ta lidhur atë me iPod dhe e përdorin atë me telekomandë

Konkretisht, sistemi i zërit PDX-30 zotëron të dok iPod në krye, përveç kësaj, ajo ka dy folësit 8cm me kapacitet për fuqi 15W x 2; Availableshtë në dispozicion në ngjyrat: rozë, e zezë, blu dhe gri, secila ngjyrë me një dizajn të ndryshëm në pjesën e sipërme të ngjyrës dok për iPod.

El sistemi i zërit Yamaha PDX-50 është pak më inovative, iPod mund të përdoret si telekomandë në sajë të një lidhje pa tel të audio. Ky sistem përfshin një transmetues që është ai që lidhet me iPod dhe transmeton muzikë e jona lojtar molle deri Vegël Yamaha, pa ndihmën e kabllove.

Të dy sistemet janë në përputhje me el iPod Classic (që thuhet se është në proces zhdukjeje ... zbuloni kjo lidhje), me Ipod nano, iPod Touch, iPhone, IPod i gjeneratës së XNUMX-të dhe iPhone 3G, të cilat mund t'i përdorni si një telekomandë, për të ndezur ose çaktivizuar sistemin ose rregulluar volumin siç keni bërë gjithmonë në tuajin iPod i zakonshëm Sistemet do të jenë në dispozicion në Japoni midis nëntorit dhe dhjetorit të këtij viti.

Përmes | iPodTotal


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.