Testi kurioz i kujtesës. Skanues vendimtar

Duke kërkuar disa informacione në lidhje me kujtesën e Mac-ve tona, unë kam hasur në këtë mjet kurioz që siguron informacion shterues në lidhje me kujtesën që kemi në makinerinë tonë, përfshirë rregullimin e moduleve në vendet e tyre, sa është secili modul, çfarë modeli është është, dhe zgjerimet e mundshme për të cilat ne mund të zgjedhim.
Meqenëse është një kompani që merret me memorje, ajo gjithashtu na ofron me çmime shumë të mira, pajisjet e kujtesës që ne mund të instalojmë dhe ju ofron blerjen e moduleve dhe kompleteve të mundshme për t'i bërë zgjerimet tuaja dhe natyrisht në dukje më të lira se ato të Apple. pavarësisht nga kostot e transportit.

Mjeti quhet Skanues vendimtar, shumë e rekomanduar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Oscar dijo

  Kohët e fundit kam fituar 2 GB RAM në Crucial dhe përveç faktit që faqja e tyre është shumë e mirë dhe skanon kompjuterin tuaj për të kontrolluar disponueshmërinë / opsionet, në çdo forum do të lexoni se kujtimet thelbësore rekomandohen shumë për Mac.

 2.   jaca101 dijo

  Sapo kam porositur 4 GB për makinat e makinave

 3.   Ed dijo

  pershendetje une kam nje macbook me 1 GB ne ram pyetja ime eshte a mund ta instaloj ne nje memorje tjeter prej 2 GB dhe keshtu te kem gjithsej 3 GB ne ram? ose me forcë duhet të jetë 1 GB ose madje të zëvendësojë origjinalin me 2 GB të tjera dhe kështu të ketë gjithsej 4 GB në ram