Vizatimi i Art Pencil Sketch, një aplikacion për t'u dhënë një prekje tjetër fotove tuaja

Në këtë rast ne do të ndajmë me të gjithë ju një aplikacion nga Mac App Store që na lejon të bëjmë vepra arti me fotot tona, quhet Sketch Art Pencil Drawing. Ky është një aplikacion që na lejon të prezantojmë një seri filtrash në fotot tona me të cilat do të konvertohen në imazhe të bëra me laps.

Filtrat që na ofron Vizatim i lapsit artistik, ato janë me të vërtetë të mira edhe pse është e vërtetë që është një aplikacion me pagesë. Në këtë rast ne po flasim për rreth 25 filtra dhe efekte ekskluzive, rreth 90 Sticker të kafshëve, lule, tekste dhe imazhe të tjera, si dhe disa opsione të redaktimit të fotove.

Një aplikacion i thjeshtë për t’u përdorur me rezultate spektakolare

Për të aplikuar filtrat nuk është e nevojshme të keni kontroll të redaktimit të fotografisë pasi që është një aplikacion mjaft i thjeshtë në të njëjtën kohë kur është i plotë. Ne mund të ngarkojmë çdo imazh nga Mac dhe të modifikojmë kontrollet e redaktimit në pjesën e sipërme të majtë për të parë rezultatet në fotot tona. Ne mund të heqim ose implementojmë filtra lehtësisht dhe thjesht duke klikuar ne filtrat qe duam Ato do të aplikohen në foto, në rastin që na bind ne gjithmonë mund ta ndryshojmë duke zgjedhur një tjetër.

Ajo që mund të bëjmë me këtë aplikacion është vërtet befasuese dhe është ajo çdo foto që kemi në Mac-in tonë mund ta kthejmë në një vepër arti. Ne mund të aplikojmë një efekt spektakolar në çdo foto dhe gjithashtu mund të llogarisim nivelin e zhurmës, mprehtësinë, ngopjen, shkëlqimin, kontrastin e ekspozimit, etj. Fotografitë, fotot dhe më shumë foto është ajo që ne zakonisht bëjmë gjatë verës dhe me këtë aplikacion do të japim atë prekje të ndryshme me të cilën të befasojmë miqtë, të njohurit dhe familjen tonë, pasi ato mund të ndahen lehtësisht nga vetë aplikacioni në rrjetet sociale.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.