Blush është filmi i shkurtër i ri i animuar që vjen ekskluzivisht në Apple TV +

skuqem

Skuqja e shkurtër e animuar është rezultat i bashkëpunimit midis kompanisë së prodhimit Skydance Animation dhe Apple TV +, në fakt është produkti i parë që lë marrëveshjen e arritur nga të dy kompanitë dhe kjo nuk bën asgjë më shumë sesa të përforcojë materialin e animacionit që do të mbërrijë në Apple TV + si Fat, gojëhapur dhe Wolfwalker tashmë të disponueshëm, I nominuar për Oskar nga Akademia e Hollywood-it.

Blush i shkurtër i animuar është shkruar dhe drejtuar nga Joe Mateo, Fitues i çmimit Emmy për Landing Patrol të animuar në 2009 përveç 3 nominimeve për Annie Awards, çmime për industrinë e animacionit në të cilën filmi Wolkwalkers gjithashtu ka marrë nominime të ndryshme.

John Lasseter është në prodhim ekzekutiv të këtij të shkurtër, si dhe Heather Schmidt Feng Yanu, i cili do të bëjë detyrat e prodhimit. Heather ka punuar më parë në filma të tillë si Toy Story dhe Cars.

Blush ndjek udhëtimin e një hortikulturisti-astronaut të humbur pas përplasjes së tij duke zbritur në një planet xhuxh të shkretë. Kur një vizitor eter arrin, udhëtari dikur i vetëm zbulon gëzimin e ndërtimit të një jete të re dhe kupton se universi i ka dhënë një shpëtim të habitshëm.

Lidhur me datën e publikimit të këtij të shkurtër, Apple nuk ka komentuar në lidhje me këtë çështje. Me shumë mundësi, ky film i shkurtër do të jetë përpara filmave të Fatit, ku do të shkojmë gjeni zërin e Jane Fonda. Lidhur me Spellbound, shumë pak dihet për këtë titull. Lëshimi i të dy titujve është planifikuar për në vitin 2022.

Pas të dy prodhimeve, ka gjithashtu, John Lasseter, ish-kreu i animacionit Disney dhe Pixar deri në vitin 2018, kur u detyrua të linte postin e tij për rastin e ngacmimit seksual.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.