Skype për Mac azhurnohet me një ndryshim të madh të dizajnit

Dizajn i ri i Skype

 

Lëvizjet e Microsoft -it vitin e kaluar, vunë në dukje faktin se platforma e thirrjeve video Skype mund t’i kishte ditët e numëruara, pasi gjithçka duket se sillet rreth ekipeve të Microsoft -it. Sidoqoftë, kompania me qendër në Redmond ka konfirmuar se Skype është akoma shumë gjallë.

Microsoft ka njoftuar një azhurnim të madh të aplikacionit Skype për macOS dhe të gjitha platformat e tjera. Sipas Microsoft, është një "Skype i përmirësuar, më i shpejtë, më i besueshëm dhe super modern" dhe ata janë përqëndruar në pjesën më të rëndësishme të kësaj platforme: ndërfaqen e përdoruesit në thirrje.

Në një postim në blog, Microsoft thotë se po përditëson dhe modernizon "pjesën më të rëndësishme" të Skype, skenën e thirrjeve, duke shtuar paraqitje të reja, tema dhe mënyra të tjera për të ndihmuar të gjithë të lidhen më ngushtë me thirrjen.

Ne donim të siguroheshim që aplikacioni të ishte i njohur, duke modernizuar pamjen e tij dhe duke e bërë përvojën më gjithëpërfshirëse.

Me këtë përditësim, përdoruesit mund ta shohin veten në një telefonatë falë modalitetit së bashku. Me këtë mënyrë, të gjithë pjesëmarrësit në një telefonatë mund të shfaqen në këtë rrjet të ri, edhe nëse nuk po ndajnë video.

Aplikacioni i thirrjeve video ka përmirësuar titujt e bisedës me një dizajn të ri, shtoi avatarë të grupit dhe gradiente të reja të butonave.

Një nga veçoritë më të dukshme që vjen në aplikacion është Përkthyesi Universal i Skype. Sipas postimit në blog:

Me Përkthyesin Universal, ju mund të komunikoni me këdo në çdo gjuhë, në një linjë telefonike ose në një video thirrje. Thirrje me kosto të ulët me një përkthyes në kohë reale në krye, ne na pëlqen ta sjellim atë fantazi shkencore Star Trek në realitet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.