Snapseed beta, një klient për SnapChat i disponueshëm në Mac

snapchat-mac-0

Para së gjithash sqaroni se aplikacioni që e bën përdorimin e këtij popullarizuar shërbimi i mesazheve të menjëhershme, Nuk është ai zyrtar i krijuar nga zhvilluesi me të njëjtin emër por i referohet një klienti të palës së tretë që ka përfituar nga tërheqja që ky shërbim duhet të krijojë ndërfaqen e tij dhe të vendosë Snapchat pas tij.

Në thelb ai ndryshon nga aplikacionet e tjera të ngjashme të destinuara për të njëjtën përdorim si Snapchat ju mund të dërgoni foto, pamje dhe video në kontaktet tuaja për një periudhë të kufizuar kohore që ne zgjedhim në të cilën nëse nuk janë shkarkuar, ato fshihen. Në këtë mënyrë ju do të siguroheni që pajisja juaj të mos jetë e mbushur me imazhe junk ose video virale që pa dashje zënë hapësirën e magazinimit.

snapchat-mac-1

Kërkesa specifike quhet këput Dhe në kundërshtim me atë që ndodh në versionin për pajisjet celulare, këtu koha e qëndrueshmërisë së imazheve dhe videove është e pakufizuar, kështu që ne mund t'i shohim ato sa herë të duam nuk ka nevojë për të shkarkuar përmbajtje .

Edhe kështu, jo gjithçka është pozitive dhe kjo beta ka disa pika të zeza, ndoshta më e rëndësishmja është se nuk lejon "Multi-login" kështu që nëse jemi të lidhur përmes Snapped, klienti ynë në iPhone do të mbyllë sesionin. Një tjetër do t'i referohej faktit që nuk ka njoftime të shtytjes, kështu që ne do të duhet të "rifreskojmë" manualisht programin dhe së fundmi nuk lejon redaktimin e imazheve për të ngulitur tekst ose personalizime që bën klienti celular.

Siç e kam përmendur tashmë, duhet të merret parasysh që nuk vjen nga burimi zyrtar dhe është në një fazë të hershme të zhvillimit, megjithëse zhvilluesit e tij tashmë e kanë bërë të disponueshme për të gjithë në mënyrë që ta shkarkojmë dhe ta provojmë nga kjo lidhje. Gjithsesi ata tashmë na e tregojnë atë së shpejti do të jetë në dispozicion në Mac App Store por »Kush dëshiron të presë? ...» humori i mirë nuk mungon.

Më shumë informacion - Viber inkurajohet të nisë aplikacionin e tij të mesazheve në Mac


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.