Snitch i vogël përditësohet me një risi vërtet interesante

Firewall për OS X

Kur dikush që njoh më pyet se çfarë aplikacionesh rekomandoj të kem gjithmonë në një Mac që përdor gjithmonë Snitch i vogël në paketë, dhe është se një aplikacion që na lejon të vendosim për absolutisht çdo lidhje që largohet dhe hyn në Mac jep një bonus mbresëlënës të sigurisë.

Edhe me mire

Me versionin 3.1 vijnë disa karakteristika të reja, por unë do të përqendrohem në atë që më duket më interesantja dhe ajo që bën saktësisht kërcimin nga 3.0 në 3.1: kalimi automatik midis profileve.

Falë kësaj risie, ne mund të konfigurojmë veprime të ndryshme në firewall në mënyrë që ato të aktivizohen ose jo në varësi të rrjetit me të cilin jemi lidhur. Kjo është, nëse për shembull shkojmë në punë, mund të jemi të interesuar bloquear të gjitha lidhjet që dalin nga një server i caktuar, por kur të kthehemi në shtëpi duam t'i lëmë të kalojnë sepse kemi vendosur ta bëjmë këtë. Kjo tani bëhet automatikisht, dhe kam përshtypjen se për shumë do të jetë një çudi e vërtetë.

Përditësimi sjell disa lajme të vogla më shumë në kuptimin e korrigjimit të gabimeve dhe optimizimit të funksionimit, por asnjë që meriton aq vëmendje sa ai që kemi diskutuar më gjerësisht në këtë postim.

Shënim: Little Snitch është një aplikacion për përdoruesit e përparuar. Për përdorim normal, firewall falas OS X është më se i mjaftueshëm.

Më shumë informacion - Little Snitch 3 u ul në gjysmën e çmimit të tij të zakonshëm


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.