Bombich Software lëshon Carbon Copy Cloner 6 me lajme të rëndësishme

Kopje karboni

Ne të gjithë dimë për siguri të ofruara nga mjedisi Apple. Macshtë e vështirë për Mac-të tanë të infektohen me softuer me qëllim të keq, dhe nëse përdorim një antivirus mbi të, është praktikisht e pamundur. Por përveç humbjes së informacionit tonë për shkak të një sulmi të jashtëm, ne nuk jemi të lirë nga një dështim i pajisjes dhe do të mbetemi pa të dhënat tona nëse nuk kemi bërë më parë një kopje rezervë.

Kështu që ju mund të përdorni Machine Koha, aplikacioni bazë i integruar në macOS për të bërë rezervimet tuaja, ose përdorni softuer të palëve të treta për të pasur kontroll më të madh të këtyre rezervave. Cloner Kopjimi i Karbonit është një nga aplikacionet më të njohura për të dhe sapo është azhurnuar në versionin 6.

Bombich Software ka lëshuar versionin 6 të Cloner Kopjimi i Karbonit, azhurnimi i parë i madh në katër vjet për aplikacionin e mirënjohur rezervë në Mac tuaj, dhe alternativa Time Machine që integron macOS.

Përveç ofrimit të aftësisë për të bërë kopje rezervë të bootable-it në Mac të bazuar në Intel si dhe procesorët më të rinj M1, CCC 6 përfshin një numër karakteristikash shtesë, përfshirë një "Azhurnim i shpejtë»Për rezervimet ekzistuese që mund të jenë deri në 20 herë më të shpejta.

Për ta arritur këtë, KKK 6 tani përdor shërbimin macOS FSEvente për të gjetur një listë të dosjeve të modifikuara në burim që nga rezervimi i fundit, në vend që të skanoni çdo dosje për ndryshimet e bëra.

Tani mund të caktoni një detyrë specifike jo vetëm sipas datës, por edhe sipas vëllimi i të dhënave që kanë ndryshuar në ruajtjen e Mac. Një risi e rëndësishme.

Caron Copy Cloner 6 kushton 33,90 Euro për një licencë personale, ose një licencë biznesi në një Mac të vetëm. Përdoruesit e CCC 5 përfitojnë 50% zbritje në atë çmim, ndërsa përdoruesve të CCC 4 u ofrohet 25% zbritje. Pronarët e CCC 5 që blenë aplikacionin pas 18 shkurt 2021 mund të shkarkojnë një azhurnim falas. Një provë 30-ditore është gjithashtu në dispozicion. Të gjitha këto mund t’i gjeni në faqen e internetit të Bombiç.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.