Versioni i softuerit HomePod 15 Beta mund të shkaktojë mbinxehje

Disa HomePods po bëhen të papërdorshëm kur azhurnohen në iOS 13.2

Nga këtu gjithmonë ne këshillojmë kundër Instaloni programin beta të lëshuar nga Apple për pajisjet tuaja. Kjo është punë për zhvilluesit për të provuar, në pajisjet që ata kanë për këtë, për të provuar dhe zbuluar defektet që mund të paraqesin këto beta.

Por ka gjithmonë përdorues aventureske që duan të jenë të parët që provojnë lajmet për këto beta, përpara se të jenë zyrtare për të gjithë. Nëse jeni një nga ata "të paduruar" që po testojnë versionin 15 të softuerit beta për Kodet HomeBëni kujdes sepse altoparlanti juaj mund të nxehet shumë. Dhe Siri nuk do t'ju paralajmërojë se ajo ka ethe.

Edhe pse versionet beta të softuerit HomePod dhe HomePod mini janë teknikisht të disponueshëm vetëm për përdoruesit e ftuar, profili i pajisjes që kërkohet për të instaluar programin beta mund të gjendet lehtësisht përmes një kërkimi të shpejtë në Google. Kjo do të thotë që njerëzit që nuk janë të ftuar në programin e testimit Appleseed ata përsëri mund të instalojnë firmware beta për HomePod.

Pra, nëse jeni nga ata aventurierë që janë gjithmonë të gatshëm të provojnë beta të Apple para se të jenë versione zyrtare, kini kujdes nëse keni instaluar versioni beta 15 të softuerit HomePod tuaj, pasi ai po jep ndonjë problem, pak a shumë të rëndësishëm.

Ankesa të ndryshme të përdoruesve në Reddit

Në platformën popullore Reddit, ekziston një fill i hapur për gabime të tilla. Këtu Disa përdorues shpjegojnë se ata këshillojnë të heqin nga priza çdo HomePod të tyre që është i nxehtë në pjesën e sipërme, pasi mund të shkaktojë dështime të pllakave amë.

Një nga ankesat më të zakonshme në një fije kaq të hapur është që HomePod nxehet në mënyrë jonormale kur ekzekuton beta 15, dhe në disa raste HomePod madje mbyllet plotësisht, me sa duket për shkak të mbinxehje.

Problemi është serioz, pasi që në HomePod nuk ka asnjë mënyrë për të qenë në gjendje rivendosni softuerin e vjetër të instaluar. Duhet të presim që Apple të lëshojë një beta të re për të korrigjuar gabimin. Pra, nëse kjo është çështja juaj, hiqeni nga priza dhe prisni.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.