Sonnet lëshon shasinë e zgjerimit Thunderbolt 2 për kartat PCIe

SONNET_THUNDERBOLT_2

sonet ka njoftuar shasinë e parë të zgjerimit për kartat PCIe me Thunderbolt 2, duke lejuar përdoruesit e MacBook Pro Retina të fundit të vitit 2013 dhe Mac Pro më të ri të shtojnë dy ose tre karta PCIe në kompjuterët e tyre.

Ekzistojnë tre shasi, një në të cilën mund të instaloni dy karta dhe dy në të cilat do të jeni në gjendje të shijoni tre karta PCIe. I ka thirrur Soneti Echo shpreh III -D, Echo shpreh III -R dhe Echo shpreh SE II.

Echo Express III -D, Echo Express III –R dhe Echo Express SE II paraqesin portin ultra të shpejtë Thunderbolt 2, i cili ofron dyfishin e performancës së Thunderbolt 1 i cili është i aftë të transferojë deri në 10 Gb / sek, përveç sigurimi i gjerësisë së mjaftueshme të gjerësisë së brezit për të mbështetur kërkesat e larta të kartave PCIe. Kllapa e re e shasisë së zgjerimit mbështet të gjitha llojet e kartave PCIe të pajtueshme, duke lejuar përdorimin e kapjes video profesionale, ndërfaqeve audio, kanaleve me fibra 8Gb dhe 16Gb, 10 Gigabit Ethernet, SAS dhe SATA HBA dhe kartat e kontrolluesit RAID me Thunderbolt të aktivizuara për iMac, Mac Kompjutera ® mini, Mac Pro ®, MacBook Air ® dhe MacBook Pro.

Klientët që kanë blerë shasinë e pajisur me Thunderbolt 1. do të mund të marrin azhurnime falas të versionit Thunderbolt 2. Shasitë e Thunderbolt 2 janë plotësisht në përputhje me Macët e vjetër të pajisur me Thunderbolt.

Versioni desktop me tre fole është në dispozicion për 979 dollarë, versioni me tre fole të montuar në raft për 1199 dollarë dhe versioni desktop me dy fole për 499 dollarë.

Më shumë informacion - Kuti e re me porta Thunderbolt me ​​një çmim të volitshëm


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.