Sonos dhe North Face Bashkohen për të Krijuar Stacionin Ekskluziv në Sonos Radio: "Asnjëherë mos ndalo së eksploruari"

Sonos dhe Fytyra e Veriut

Vetëm disa ditë më parë kemi biseduar për mundësinë që përdoruesit e altoparlantëve kanë ose jo për të luajtur muzikë përmes Stacione radio aplikacioni. Lajmi tani është se Sonos dhe marka popullore e veshjeve dhe aksesorëve malorë, The North Face, po bashkohen për të krijuar një transmetues ekskluziv në Sonos Radio e quajtur "Asnjëherë mos ndalo së eksploruari".

Sonos dhe Fytyra e Veriut hyjnë në një bashkëpunim shumëplanësh që mundëson eksploroni rrugët më epike dhe peisazhet natyrore si kurrë më parë. Ky bashkëpunim, i rrënjosur në historinë unike të zërit dhe eksplorimit të natyrës, do të shohë dritën e diellit këtë verë në një numër mënyrash të ndryshme.

Dmitry Siegel, Nënkryetari i përmbajtjes, Sonos Radio shpjegoi:

Çfarë kemi krijuar me stacionin Mos ndalo kurrë së eksploruari Sonos Radio është shumë më tepër sesa thjesht një ri-shpikje e zërit vetë. Falë krijimtarisë së Mikael Jorgensen dhe qartësisë me të cilën atletët kujtojnë përvojat e tyre, ne kemi qenë në gjendje të krijojmë diçka shumë të guximshme në nivelin e zërit. Ne kemi krijuar një përvojë akustike vërtet gjithëpërfshirëse për adhuruesit e natyrës dhe të gjithë ata që na ndjekin.

Nga ana e tij Pete Pedersen, Sonos Nënkryetar i marketingut, shpjegoi sa vijon:

Pas shtimit të Roam, altoparlanti ynë i parë me të vërtetë i lëvizshëm, ne vendosëm të gjejmë një partner për të na ndihmuar të përcjellim se çfarë do të thotë të dëgjosh muzikë gjatë lëvizjes në një mënyrë autentike dhe të arritshme. Ne po kërkonim një markë që do të na inkurajonte të shkonim jashtë për të eksploruar botën përreth nesh. Nuk vonoi shumë që të konkludonim se Fytyra e Veriut ishte pikërisht ajo që ne po kërkonim. Shtë një markë prestigjioze në botën e aventurave dhe eksplorimeve në natyrë.

Itinerari i Stacionit të Radios Sonos Mos ndalo kurrë së eksploruari Ai përfshin:

 • "Faleminderit për Beta" me tingujt e Sierra Nevada (California), me Alex Honnold dhe Emily Harrington
 • "Ski Lhotse" nën tingujt e Himalajeve, me Hilaree Nelson
 • "Sawanobori" me tingujt e ujëvarës Shomyo (Japoni), me Matty Hong dhe James Pearson
 • "Dirty Gnar Gnar" me tingujt e malit Poi dhe malit Kenia, me Alex Honnold dhe Cedar Wright
 • "Sending El Cap" me tingujt e El Capitan (California), me Emily Harrington
 • "Kullat e Tigray" me tingujt e Etiopisë, me James Pearson
 • "Traineri i Jetës, Alaska" me tingujt e Grykës së Ruthit (Alaska), me Alex Honnold dhe Renan Ozturk
 • "Pitumarca" me tingujt e Perusë, me Nina Williams
 • "Expedition Antarctica" nën tingujt e Mbretëreshës Maud Land, duke shfaqur Alex Honnold, Cedar Wright dhe Savannah Cummins

Ju mundeni hyrja Asnjëherë mos ndalo së eksploruari sot përmes Mixcloud dhe përmes Sonos Radio në fund të korrikut. Sonos Radio është në dispozicion në disa vende të botës, duke përfshirë Shtetet e Bashkuara, Kanada, Mbretëria e Bashkuar, Gjermania, Franca, Spanja, Italia, Suedia, Irlanda, Hollanda, Australia, Zelanda e Re, Belgjika, Austria, Zvicra, Norvegjia, dhe Danimarka.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.