Sonos korrigjon dhe së fundmi "mënyra e riciklimit" ndryshon për mirë

Sonos Një Altoparlant

Disa muaj më parë, ne ndamë me ju një lajm që preku plotësisht përdoruesit e altoparlantëve Sonos në modelet e tyre më të vjetra. Kjo ishte një masë "normale" për atë që të gjithë mendojmë se ndodh pajisjet e vjetra, firma njoftoi fundi i mbështetjes për ZonePlayer-in e parë, Connect and Connect: Altoparlantët Amp (shitur ndërmjet 2006 dhe 2015), gjenerata e parë Play: 5 (lëshuar në 2009), CR200 (lëshuar në 2009) dhe Bridge (lëshuar në 2007) gjatë muajit maj të kete vit.

Më në fund, firma korrigjon dhe duket se e bën këtë vullnetarisht, edhe pse është e vërtetë që ankesat e përdoruesve janë dëgjuar në shumë site. Gjithçka është për shkak se "mënyra e riciklimit" që firma e Amerikës së Veriut duhej të aktivizonte na detyroi në një farë mënyre ta hidhnim altoparlantin pothuajse menjëherë pasi ta aktivizonim atë. Në këtë mënyrë altoparlanti ishte me aftësi të kufizuara plotësisht dhe ne mund të shijonim një altoparlant të ri, por natyrisht, ankesa përqendrohet pikërisht sepse altoparlanti me aftësi të kufizuara mund të vazhdojë të funksionojë normalisht dhe duke mos gjeneruar me shume plehra sepse nuk mund te perdoren ...

Epo, gjithçka që është zgjidhur tashmë dhe marka nuk do të bllokojë altoparlantët e vjetër edhe nëse përdoruesi përdor këtë "mënyrë riciklimi" të faqen e saj zyrtare për të marrë një zbritje në një të re. Kështu që shtoni numrin rendor të altoparlantit tuaj dhe aktivizoni ofertën pa lënë një altoparlant të papërdorshëm në shtëpi. Një vendim shumë i mirë ai i zgjedhur nga Sonos këtë herë pasi pajisjet tona të vjetra do të vazhdojnë të punojnë, me kufizimet e azhurnimit e kështu me radhë, por funksionon.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.