Sonos planifikon të nisë një Play të ri: 5, Sub dhe Playbar me mbështetjen e Dolby Atmos

Sonos Nën

Duket se Sonos po përgatit modele të reja për Play-in e tij: 5 Sub që është një nën-vufer wireless dhe Playbar. Këta folës do të shtonin sipas disa thashethemeve mbështetjen e Dolby Atmos dhe e gjithë kjo do të vinte kete qershor. Kompania vazhdon të përmirësojë altoparlantët e saj dhe përkundër gjithë problemit me pandeminë e koronavirusit, ajo nuk i reziston punës dhe rritjes së opsioneve të altoparlantëve të saj spektakolarë, kështu që duhet të jeni të vëmendshëm ndaj lëvizjeve të mundshme.

Në këtë rast është një thashethem dhe nuk ka asgjë të konfirmuar por Sonos dëshiron të implementojë tingullin rrethues Atmos në altoparlantët e tij dhe është se shumë prej përdoruesve që i kanë këto altoparlantë e kanë pretenduar këtë teknologji për një kohë të gjatë. Gjithashtu Playbar nuk është azhurnuar që nga viti 2013 dhe i mungon mbështetja për shumë teknologji moderne si AIrPlay 2 i Apple, HDMI Arc, Alexa dhe Dolby Atmos. Subwoofers e fuqishme Sonos Sub u lëshuan në 2012 pa marrë ndonjë azhurnim që nga ajo kohë dhe Sonos PLAY: 5 u azhurnua për herë të fundit në 2015.

E gjithë kjo sugjeron që Sonos mund të jetë duke menduar për një rinovim të këtyre folësve për të zbatuar teknologji të reja në to dhe tashmë ka shtuar mbështetjen e Dolby Atmos. Sonos është sinonim i cilësisë së audios dhe në këtë kuptim ka që mund të përmirësojë disa nga folësit e tij këtë vit. Ne do të shohim nëse është përmbushur dhe ndërsa duhet të përfitojmë nga zbritjet që po ofron pikërisht në këto modele nëse nuk jeni shumë "kërkues" me blerjen e modelit të fundit, në këtë rast ekziston 150 euro zbritje në to mund të jetë heqja e stokut në depo.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.