Sot MacBook Air dhe Mac mini i ri janë në dispozicion në dyqanet e Apple

Sot pas një jave nga prezantimi i tij ato zyrtarisht dalin në shitje MacBook Air dhe Mac mini i ri. Në ngjarjen e prezantimit, u prezantua edhe Apple iPad Pro i ri, të tjerët prej të cilave tashmë mund të shihen dhe preken në dyqanet zyrtare të kompanisë dhe në shitësit e autorizuar.

Shtë e vërtetë që Apple donte të rinovonte MacBook Air dhe Mac mini të ri, por më shumë përdorues. Në të dy rastet kemi të bëjmë me pajisje krejtësisht të reja brenda dhe jashtë, të bëra me 100% alumini të ricikluar dhe me përbërësit më aktualë të pajisjeve.

Sot ata gjithashtu arrijnë ata që i kërkuan ato në ditën e prezantimit

Sot përdoruesit që kanë porositur këto MacBook Air dhe Mac mini të reja përmes internetit në të njëjtën ditë gjithashtu ata do të fillojnë t'i marrin në shtëpi. Dërgesat janë në orar dhe shumica e atyre që kanë bërë blerjen tashmë kanë ndryshuar ndjekja për të "dërguar".

Ishte e qartë për Apple se ata kishin nevojë për këtë azhurnim dhe ne jemi ndër ata që mendojnë se tani diapazoni MacBook është shumë i ngushtë në modelet e hyrjes me MacBook Air të ri, MacBook 12 inç dhe MacBook Pro 13 inç pa Touch Bar In sidoqoftë gjëja e rëndësishme është që secili të zgjedhë atë që i përshtatet më shumë dhe tani ju mund të shihni të gjitha këto modele në Apple Store për të qenë në gjendje të krahasoni dhe përkëdhelni modelet para se të filloni blerjen.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.