Apple ka rinovuar të gjitha iMac-et 27 inç sot

iMac

Unë do të shkruaja që Prosser një orë më parë tha se një iMac i ri do të niste sot, dhe nuk kisha kohë. IMac i ri 27 inç me procesor 9-të Gjeneral Intel iXNUMX tani është në dispozicion në Apple Store.

Një model i ri i IMac 27 inç bazuar në ato të mëparshmet, me disa modifikime të brendshme, të tilla si procesori i ri Intel, po po, 9-core Intel i10 dhe diçka tjetër. Asnjë ridizajnim dhe asnjë procesor ARM.

Apple sapo azhurnoi faqen e saj të internetit dhe pa bërë zhurmë ose paralajmërim, ajo është rinovuar të gjitha versionet e iMac 27 inç. Tani mund të blini një iMac me një procesor të gjeneratës së 9-të Intel i1080 dhe një kamerë në internet (më në fund) me rezolucion XNUMXp.

Apple gjithashtu ka hapësirë ​​ruajtëse të standardizuar SSD i ngurtë dhe çipi T2 i Apple. 21,5 inç iMac gjithashtu përfshin një mikroprocesor të tillë dhe hapësirë ​​ruajtëse SSD si standard, duke lënë Fusion Drive të vjetëruar si një opsion sipas kërkesës.

Sa i përket specifikave, iMac i ri 2020 paraqet procesorë të 27-të të Intel Intel në të gjitha versionet 9 inç. Ekziston gjithashtu një mundësi i10 me XNUMX bërthama për herë të parë në iMac jo-Pro. Mund të zgjeroni kujtesën e makinës deri në GB RAM 128.

Sistemi i ruajtjes tani bazohet në gjendje të ngurtë nga default, i cili mund të konfigurohet deri në 8 TB. Apple më në fund është duke përfshirë Çipi T2 brenda iMac, duke ofruar shpejtësi leximi dhe shkrimi me bandë të lartë. Çipi T2 gjithashtu sjell përfitime të sigurisë, siç kemi parë të vendosur në pjesën tjetër të linjës Mac në pesë vitet e fundit.

Ndryshimi i vetëm i jashtëm i dukshëm është se tani ju mund të zgjidhni ekranin 27-inç si një opsion nanoteksturë, parë për herë të parë në Pro Display XDR.

IMac-et 27 inç tani kanë të njëjtën gjë Kamera 1080p FaceTime sesa iMac Pro. Apple gjithashtu ka azhurnuar mikrofonët në sistemin e saj më të fundit "cilësia e studios", të cilin kompania debutoi me MacBook Pro 16 inç vitin e kaluar.

Çmimet për iMac-et e reja 27 inç fillojnë në 2.099 Euro dhe ato janë në dispozicion për të porositur nga sot. Modeli bazë përmban një CPU me gjashtë bërthama, 8 GB RAM, një Radeon Pro 5300 GPU dhe një 256 GB SSD.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)