Loja Total War: WARHAMMER II nis sot për macOS

Kjo është dita zyrtare e fillimit të lojës Lufta Totale: WARHAMMER II për përdoruesit e macOS dhe Linux. Pas disa muajsh në të cilin ardhja e tij u njoftua zyrtarisht dhe mund të rezervohej në faqen e internetit të Feral, sot del zyrtarisht në shitje.

 Lufta totale, versioni WARHAMMER II është një lojë strategjike me përmasa epike në të cilën do të duhet të zgjedhim një nga katër racat ikonike të botës së Warhammer Fantasy Battles dhe të fillojmë një fushatë pushtimi për të shpëtuar ose shkatërruar Botën e Re.

Këtë herë do të shijojmë qindra orë lojë me një kombinim të strategjisë së bazuar në kthesën në Fushatën Harta dhe konfrontime kolosale në kohë reale në fushën e betejës. Gjëja më e rëndësishme është të jesh në gjendje të shijosh lojën me të gjitha detajet dhe për këtë të bësh më të mirën para se ta lëshosh blini nga faqja e internetit e Feral duhet te shikojme kërkesat minimale që janë të nevojshme në macOS. Për të luajtur do t'ju duhet MacOS 10.14, një procesor Intel Core i5 2.0GHz, 8 GB RAM dhe një Nvidia GeForce GTX 680 MX 2GB, AMD R9 M290 2 GB ose Intel Iris Graphics 540 1.5 GB ose kartë grafike më e mirë. Loja është në përputhje me Mac-et e mëposhtëm:

 • Të 13 ″ Retina MacBook Pro të lëshuara që nga viti 2016
 • Të gjithë 15 ″ MacBook Pro të lëshuar që nga fundi i vitit 2013 me një procesor 2.3GHz i5 ose më mirë
 • Të gjitha 21.5 ″ iMac të lëshuara që nga fundi i vitit 2017
 • Të gjithë 27 ″ iMac të lëshuar që nga fundi i vitit 2013 me kartë grafike 2 GB ose më mirë (modelet e fundvitit 2012 me karta grafike Nvidia 680MX gjithashtu mbështeten)
 • Të gjithë 27 Pros iMac Pro të lëshuar që nga fundi i vitit 2017
 • Të gjithë Mac Pro të lëshuar që nga fundi i vitit 2013

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.