Sot Abonimet në Podcasts Apple filluan zyrtarisht

Podcasts

Më në fund mbërriti dita e Abonimeve në Podcasts Apple Dhe gjëja më e sigurt është që kur të lexoni këtë artikull kompania do të ketë tashmë të aktivizuar opsionin në pajisjen tuaj Apple për të parë përmbajtjen në këtë metodë të re të pajtimit në podcast. Në faqja në internet e mollës do të gjeni të gjithë informacionin e publikuar.

Ky është njoftimi i Apple për Abonimet e Podcasts të Apple:

Përveç shijimit të miliona programeve falas, ju gjithashtu mund të mbështesni krijuesit duke u regjistruar në përmbajtjen e tyre. Kështu që ju do të keni shtesë të tilla si episode ekskluzive, reklama zero, lajme në lugë dhe qasje në të gjithë katalogun, ndër shumë të tjera

Apple njoftoi zyrtarisht mbërritjen e shërbimit 20 Prillin e kaluar dhe pas kësaj kohe ne tashmë e kemi në dispozicion këtë shërbim pagese për podcast. Ne duhet të insistojmë përsëri që kjo platformë pagese do të ndikojë ekskluzivisht në të gjithë ata përdorues që duan të dëgjojnë podcast, krijuesi i përmbajtjes së të cilit shton metodën e pajtimit. Për shembull, në podcastin e Soy de Mac dhe Actualidad iPhone, tani për tani, podcast-et do të vazhdojnë të jenë plotësisht falas.

Padyshim, tarifimi për të dëgjuar një podcast mund të jetë një shpatë me dy tehe, pasi shumë përdorues i shohin këto metoda pajtimi në mënyrë të favorshme dhe shumë të tjerë jo aq shumë. Mund të themi se është një mënyrë për të profesionalizuar podcast, por duhet gjithashtu të theksohet se shtimi i një pagese mujore ose një pajtimi nuk do të thotë që ky podcast i veçantë do të përmirësohet ndjeshëm. Për ata që pyesin, Apple ofron vetëm që shërbimi nuk do të marrë asnjë komision nga ato podcast që shtojnë metodën e pajtimit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.