Spotify ridizenjon aplikacionin e tij për macOS

Spotify

Shumica prej nesh zbulon për herë të parë Spotify në kompjuterët tanë. Fuqia hyn në faqen e saj të internetit dhe zbulimi i të gjithë universit muzikor vetëm me një klikim të miut ishte sigurisht tronditës. Pastaj dolën aplikacionet për pajisjet mobile dhe kjo ishte kur ai patjetër bëri hapin e madh me miliona abonentë.

Tani kompania sapo ka rinovojë dizenjimin e faqes suaj të internetit dhe aplikacionet tuaja desktop, përfshirë versionin për macOS. Një mënyrë për të rinovuar fillimet e tyre, të cilat tashmë kanë disa vjet në tërheqje.

Pasi lëshoi ​​një azhurnim të ri në aplikacionin iOS, Spotify tani po riorganizon aplikacionet e tij në desktop, mushama dhe web. Në një hyrje të botuar në të tij blog zyrtar, Spotify njofton se po lançon një "pamje të re dhe të përmirësuar për aplikacionin desktop dhe ueb, duke e harmonizuar përvojën dhe duke i bërë të dyja më të lehta për t'u përdorur se kurrë".

Meqenëse përvoja në desktop ishte se si Spotify u bë e njohur në botë, ajo i kushton shumë peshë kompanisë dhe ajo i ka marrë vetes përtëritjePas muajsh testimi dhe hulumtimi, dëgjoni reagimet e përdoruesve dhe mblidhni reagime pozitive dhe negative.

Me një ekran i ri fillestar, Spotify e bën të lehtë qasjen në përmbajtjen që ka më shumë rëndësi për bibliotekën tuaj dhe thjeshton krijimin e listës për dëgjim me kërkimin e integruar. Një tjetër tipar i prezantuar në versionin e tij të desktopit është aftësia për të tërhequr dhe lëshuar këngë direkt në listën tuaj të dëgjimit.

Spotify ka ridizenjuar tiparet e tij kryesore për të pasur një ndikim të ri vizual në ekranet e mëdha të kompjuterëve.

 • kërkim: Kjo skedë tani mund të gjendet në anën e majtë të faqes së navigimit.
 • Profili i perdoruesit: Tani përfshin artistët dhe këngët më të mira.
 • menu: Dëgjuesit tani mund të fillojnë një sesion radio për çdo këngë ose radio artist thjesht duke klikuar në menunë.
 • Listat e dëgjimit: Easiershtë më e lehtë të përshtatësh listat e tua të luajtjes, me aftësinë për të shkruar përshkrime, për të ngarkuar imazhe, për të tërhequr dhe lëshuar pjesë, për të përdorur një shirit të ri kërkimi të ngulitur, për të modifikuar Radhën dhe Shiko të Luajtura Kohët e fundit dhe për të aplikuar mundësi të reja të renditjes përmes një menuje të re në këndi i sipërm i djathtë.
 • Ruaj bandën me në linjë: Abonentët Premium mund të shkarkojnë muzikën dhe podkastet e tyre të preferuar për luajtjen e mëvonshme, madje edhe jashtë linje.

Përvoja e ridizenjuar e desktopit dhe aplikacioneve në internet të Spotify i bën tiparet shumë më tepër e lehtë per te perdorur. Përdoruesit mund të vizitojnë faqen e shfletuesit të Spotify ose shkarkoni aplikacionin Mac këtu.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.