Disk Drill do të jetë aleati juaj i përsosur në rikuperimin e skedarëve dhe ndarjeve

disk-stërvitje-0

Në shumë raste kemi zbuluar se kemi fshirë skedarë gabimisht ose ndarje për të cilat nuk kemi qenë të vetëdijshëm në atë kohë për rëndësinë e tyre, përveç parandalimit të prishjeve të diskut kur ato fillojnë të tregoni përmbajtje të palexueshme, kështu që ne zakonisht përdorim Time Machine si një opsion shpëtimi për të provuar, por Disk stërvitje na ofron një zgjidhje më të sigurt pasi ajo që ne mbrojmë ose shënojmë për këtë qëllim do të ketë atë mbrojtje "shtesë" mbi Time Machine me më shumë mundësi të avancuar dhe monitorimin e pajisjeve.

Një avantazh tjetër i ofruar nga zhvilluesi Clever Files është të jesh në gjendje të shkarkosh imazhin e programit në mënyra krejtësisht falas e provës duke na dhënë të gjitha lehtësitë e versionit PRO (Kopje rezervë, skanoni disqet, mbroni skedarët ...) përveç që të mund të rimarrni atë që ka humbur, por kështu të paktën ne mund ta provojmë para se të vendosim nëse duam të investojmë në të .

Opsione të përparuara

Që nga fillimi, në tutorialin e fillimit, na u bë e qartë se efektiviteti i rikuperimit është shumë i lartë por asnjëherë nuk mund të jetë 100% pasi varet nga kaq shumë faktorë sa askush nuk mund ta sigurojë.

disk-stërvitje-1

Edhe kështu, ne mund të gjejmë mundësi rikuperimi të tilla si:

 • Analizë e shpejtë: Kërkon brenda sistemit të drejtimit dhe direktorisë për t'u përpjekur të rikuperojë të gjitha skedarët, megjithëse vetëm sipërfaqësisht për ata që tashmë e kanë indeksuar programin.
 • Analizë e thellë: Kryen të njëjtin kërkim brenda njësisë dhe sistemit, por në mënyrë më të plotë.
 • Kërkoni për Ndarjet HFS të Humbura: Siç tregon përshkrimi i tij, ai do të kërkojë për ndarjet HFS të fshira aksidentalisht ose nga degradimi i diskut për të rikuperuar sa më shumë të jetë e mundur dhe për ta rindërtuar atë.

disk-stërvitje-2

monitorimi

Alsoshtë gjithashtu e mundur të kontrolloni statusin e disqeve të forta duke përdorur disa shkurtore në shiritin e sipërm ku do të na tregojë një kod me ngjyra dhe temperaturën e diskut në fjalë për të kontrolluar statusin e tij, si dhe opsione të ndryshme të tilla si koha e aktivitetit, mbikëqyrja SMART ose kapaciteti i ruajtjes.

disk-stërvitje-3

Diçka që më duket vërtet e veçantë është mundësia e përdorimit QuickLook për të parë skedarët e humbur dhe shiko nëse ato korrespondojnë me ato që duam të rimëkëmbet. Me pak fjalë, Disk Drill është një program me shumë mundësi dhe që të paktën do të na japë mundësinë për të rikuperuar atë informacion që më parë do ta konsideronim të humbur paraprakisht, duke pasur një çmim prej 79 € në versionin e tij PRO, ky është versioni më i rekomanduar për të shijuar këtë program fantastik.

disk-stërvitje-4

Për ata që janë të interesuar ta shkarkojnë dhe ta provojnë, nga SoydeMac ne duam t'ju ofrojmë këtë kupon zbritje për ta bërë këtë: SYDMC-DD

Më shumë informacion - Disk pa kujtesë të pastërpër disa ditë në Appstore


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Zlinx Wired dijo

  Nuk është aq "bukur", pasi është një aplikacion "konsol", as nuk monitoron temperaturën apo gjëra të tilla, por tani për tani po rikuperoj një disk me TestDisk dhe mund t'ju them se ai ka një fuqi brutale, përveç që është burim i lirë dhe i lirë. Unë nuk e ndryshoj atë

 2.   Zlinx Wired dijo

  Unë nuk dua të bëj gjak, por unë kam provuar këtë program dhe ai ka një të metë që e bën dosjen /.cleverfiles të rritet derisa disku të mbushet ... Çfarë frike ...