Streamlabs OBS tani është në dispozicion në beta për macOS

Streamlabs

Nëse ju pëlqejnë lojërat me video dhe rregullisht hidhni një vështrim në Twitch, ka shumë mundësi që ata të dinë diçka për botën e transmetimit të lojërave video. Streamlabas OBS është një nga aplikacionet më të përdorura nga transmetuesit si për të regjistruar ashtu edhe për të transmetuar lojërat e tyre në internet, qofshin Twitch, Mixer, Facebook apo YouTube.

Platforma e lojërave video që përdoret më së shumti sot është PC, prandaj opsionet e disponueshme për të kryer këtë funksion janë kaq të kufizuara në Mac. Për fat të mirë, në këtë numër të kufizuar të aplikacioneve duhet të shtojmë Streamlabs OBS, i cili sapo ka lansuar përkatëse aplikim për macOS, megjithëse për momentin në fazën beta.

Streamlabs OBS që është pjesë e Logitech, na ofron të njëjtin integrim që mund ta gjejmë sot në platforma të tjera siç është OBS Studio, dhe na lejon të transmetojmë përmbajtjen e Mac-ut tonë në Twitch, Facebook, Mixer dhe YouTube.

Sipas kompanisë, versioni për Mac ofron të njëjtat funksione që aktualisht mund ta gjejmë në versionin PC, në mënyrë që përdoruesit që duan të transmetojnë nga një Mac, të mos kenë problem ta bëjnë këtë dhe të mund të përdorin të njëjtën platformë.

Aktualisht, më shumë se 20 milion transmetues i besojnë zgjidhjes së ofruar nga Logitech përmes Streamlabs, pasi përfshin një numër të madh funksionesh siç janë integrimi i bisedës në aplikacion, një sistem moderimi shumë i plotë, mundësia e shtimit të sondazheve, alarme për dhurime, krijimi i widget-ave për të inkurajuar pjesëmarrjen e ndjekësve, zgjidhni të ndryshme burime video për të transmetuar ...

Përveç kësaj, ajo integron një optimizues të performancës që është përgjegjës për matjen e lidhjes sonë të internetit dhe analizimin e fuqisë së pajisjeve tona zgjedh cilësinë e transmetimit dhe se kjo është sa më e lëngshme.

Ju mundeni shkarkoni Streamlabs OBS për Mac përmes faqes zyrtare të Streamlabs. Meqenëse është një beta, ka të ngjarë që në një moment, aplikacioni të ketë një problem funksionimi ose performance.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Vanessa dijo

    A nuk ju lejon dikush tjetër të hapni programin?