Studimi i parë i zemrës me Apple Watch përfundon në muajt e ardhshëm

Qasja me të cilën po ndjek Apple Apple Watch është përqendruar në shëndetin dhe zakonet e shëndetshme. Një nga veprimet e shumta që po ndërmerr në këtë drejtim është një studim i zemrës me ata përdorues të regjistruar në programin e promovuar nga kompania. Në këtë studim, përveç Apple dhe përdoruesve, aktualisht vetëm ata në Shtetet e Bashkuara, ndërhyn Universiteti prestigjioz i Stanford University of Medicine. 

Studimi filloi në nëntor 2017 dhe Rezultatet e para pritet të mblidhen janarin e ardhshëm.. Vendet në dispozicion për qëllimin e zbulimit të sëmundjeve koronare shpejt mbaruan.

Për të marrë pjesë në studim, ishte e nevojshme të banonit në Shtetet e Bashkuara, të ishit mbi 22 vjeç dhe të kishit një iPhone 5s ose më të lartë, si dhe një Apple Watch Series 1 ose më të ri. Pjesëmarrësit shkarkuan aplikacionin Studimi i zemrës së mollës dhe atyre iu desh të merrnin me vete Apple Watch.

Nëse ora Apple zbulon një ritëm të parregullt, ofrohet një konsultë me një specialist i cili është në dijeni të studimit. Në përgjithësi atyre u kërkohet të përdorin një monitor specifik për të monitoruar pulsimet për një periudhë prej një jave, për të kryer një studim në thellësi më të madhe. Objektivi i studimit është zbulimi i situatave të rënda mjekësore, të tilla si dështimi i zemrës ose ndonjë aksident kardiovaskular.

Seria Apple Watch 4 Por, pavarësisht nga përfundimet e këtij studimi, lThashethemet sugjerojnë një Apple Watch Series 4 me përmirësime në marrjen e shenjave vitale, për të përmirësuar zbulimin e situatave atipike të ritmit të zemrës. Ky studim i mëparshëm mund të ndihmojë në zhvillimin e Apple Watch, për ta bërë dizajnin e sensorëve jetikë më të përsosur. Në çdo rast, dizajni i Apple Watch i ri është ende një sekret dhe ne nuk mund t'i përparojmë përmirësimet ose nëse këto do të shtyhen në Apple Watch Series 5. Gjithçka duket se, dizajni më i sheshtë do të lejonte më shumë sipërfaqe në kontakt me dore dhe për këtë arsye matja do të ishte më e saktë.

Në çdo rast, ne do të shohim të gjitha lajmet që Apple Watch do të ketë në fjalën kryesore në 12 shtator.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)