Studio AirPods mund të jetë plotësisht e sheshtë për tu ruajtur

Një patentë e re e regjistruar dhe e aprovuar për Apple tregon se si do të dukeshin kufjet e reja AirPods Studio sapo të dëshirojmë t'i heqim ato pas përdorimit. Në këtë kuptim mund të themi se është një patentë dhe kjo do të thotë që ne mund ta shohim atë të zbatuar në kufjet e supozuara të reja apo jo. Duke thënë këtë, le të shohim se çfarë është saktësisht kjo patentë dhe çfarë mund të bëhet në kufje nëse zbatohet.

Shiriti i kokës do të ishte plotësisht i sheshtë

Siç mund të shihet në imazhin që shoqëron këtë patentë të re të aprovuar për Apple dhe e ndarë logjikisht nga AppleInsider, kufjet e reja mund të jenë plotësisht të sheshta falë sistemit të harkut në pjesën e sipërme dhe një kabllo të sheshtë brenda për të zëvendësuar lidhjet tipike të kufjeve të shiritave të kokës. Sistemi mund të pëlqehet ose jo dhe mund të jetë pak a shumë praktik në varësi të situatës, por është diçka ndryshe nga e zakonshmja dhe me pak fjalë është pikërisht ajo që zakonisht kërkohet me këto patenta.

Thashethemet dhe detajet e fundit në lidhje me këto Studio të reja AirPods flasin për një çmim tregu prej rreth 349 dollarë, por kjo është ajo që shpjegojnë analistët dhe më pas do të duhet të shohim se si është në të vërtetë çmimi i kufjeve që synojnë të hyjnë në treg. me shtytje të njëjtë ose të ngjashme si bënë modelet aktuale AirPods dhe AirPods Pro. Për këtë arsye, çmimi duhet të rregullohet në maksimum pa qenë një produkt i lirë dhe të gjithë e dimë që Apple si çdo kompani tjetër dëshiron të fitojë para me produktet e saj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.