Suksesi i Apple Watch Series 3 është çmimi i tij i rregulluar

Seria Apple Watch 3

Ka shumë përdorues që pyesin veten Pse Apple nuk ndalet së shituri modelin Series 3 të orës së saj Apple. Dhe duket se të kesh modelin SE mund të bënte plotësisht pa Serinë 3, por kjo nuk do të ndodhë për një arsye të qartë, çmimin.

Ju duhet ta keni të qartë këtë ndryshimi i çmimit midis njërit dhe tjetrit nuk është aq shumë por kur ata ju tregojnë se modeli bazë i Serisë 3 kushton 219 euro, ky bëhet produkti yll. Ato janë 80 € diferencë me modelin SE dhe kjo është padyshim një kulm i mirë.

Logjikisht, përfitimet nuk janë të njëjta, modelet e reja gjithmonë kanë versione më të mira të softuerit dhe mbi të gjitha më shumë funksionalitet për përdoruesin, por Kjo ndonjëherë mund të lihet mënjanë për shumë përdorues dhe aq më tepër kur ata janë të rinj. Këta të rinj janë klientët potencialë të këtij modeli Series 3 dhe është se për nevojat themelore është më se e mjaftueshme.

Possibleshtë e mundur që Apple të ndalojë marketingun kjo do të ishte stresi së shpejti, por nuk ka një datë të qartë për këtë, kështu që ne imagjinojmë që ajo do të vazhdojë të jetë një model më shumë brenda atyre ekzistues. 219 euro të modelit 38 mm ose 249 të 40 mm e bëjnë atë një produkt perfekt të nivelit fillestar për ata që nuk duan të shpenzojnë shumë në një orë inteligjente dhe që szbatojnë ato kanë nevojë për funksione më themelore të tilla si marrja e njoftimeve, postave elektronike, thirrjeve dhe pak më shumë.

Pastaj ne tashmë u hodhëm në 299 euro të modelit SE, një orë që largohet pak më larg nga çmimi i ulët dhe është ndoshta një nga ato më të shiturat tani. E vërteta është se strategjia e Apple është gjithmonë e mirë në këtë drejtim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.