Super Mario Bros do të jetë në dispozicion në iPhone tuaj

Pamja e ekranit 2016-09-07 19.13.18 Apple nuk pushon kurrë të na mahnisë. Disa minuta më parë u prezantuam me marrëveshja e arritur me Nintendo për të qenë në gjendje të blejë aplikacionet e saj në App Store.

Po zotërinj, ne mund të luajmë Super Mario Bros në iPhone tonë me të njëjtën shkathtësi dhe cilësi të grafikëve sikur të ishim duke luajtur në nintendo-n tonë. Me të shumë të rinjtë mbi 40 vjeç, ata do të inkurajohen për herë të parë për të luajtur me iPhone-in e tyre.

Tim Cook sapo na tha që shkarkimet e Apple Store po thyejnë rekorde, duke mundur dy nga konkurrentët e tyre. App Store ka më shumë se 500.000 lojëra dhe është më e suksesshmja në botë për sa i përket argëtimit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.