Surplex, aplikacioni i ankandit për sektorin industrial [SHQYRTIM]

      Disa vjet më parë eBay arriti të popullarizojë një aktivitet që ka qenë i pranishëm në shoqërinë tonë për shekuj: ankandet. Pas tij, janë shfaqur modele të tjera të ngjashme të një natyre gjeneraliste ose sektoriale. Ndër këto të fundit nxjerrim në pah me këtë rast aplikacionin SURPLEX, një aplikacion i ri i mbështetur nga një kompani solide.

Por çfarë është Surplex?

      Surpleks është një nga furnizuesit më të mëdhenj evropianë të makinerive të përdorura industriale për sektorët e metaleve dhe drurit. E themeluar në 1999 dhe me seli në Dyseldorf, ajo operon çdo ditë në më shumë se njëqind vende, duke kontrolluar të gjitha proceset, nga gjetja e makinerisë ose çmontimi i saj, te gjithçka që lidhet me doganat dhe administrimin e dokumentacionit të nevojshëm.

      Në vitin 2008, ai bëri një hap të mëtejshëm në aktivitetet e tij, duke plotësuar sistemin tradicional të blerjes dhe shitjes me një platformë të ankandit në internet që aktualisht përbën 50% të vëllimit të të gjitha operacioneve të saj.

      Me zhvillimin e gjerë të sektorit të komunikimit dhe, veçanërisht, të iPhones y iPadsSurpleks vendosi të vazhdojë inovacionin.

Dhe çfarë është Surplex App?

Aplikacioni Surplex për iOS

Aplikacioni Surplex për iOS

Aleate me ObjetCode, kompania përgjegjëse për zhvillimin e aplikacionit, Surpleks vendosi që kishte ardhur koha për të bërë hapin e shpejtë në komunikimet mobile dhe filloi zhvillimin e një aplikacioni për IOS i cili sot është bërë një pikë referimi për sektorin që zë.

      në mënyrë efektive, Surpleks ai zë një nga pozicionet përkatëse në renditjen e shkarkimeve të aplikacioneve B2B (biznes nga biznesi) me një shkallë shumë të lartë kënaqësie nga përdoruesit e saj. Në vetëm një muaj ajo zuri pozicionet 241 dhe 236 të iPhone iPad përkatësisht në kategorinë e aplikacioneve të biznesit në Gjermani dhe, duke kapërcyer pengesën psikologjike të një mijë shkarkimeve në vetëm dy muaj, ajo mban një mesatare konstante prej njëqind shkarkimesh javore pa pasur nevojë për më shumë publicitet.

      Sekreti i suksesit të një aplikacioni të këtij lloji që synon një audiencë kaq specifike qëndron në bindjen e zhvillimit të një aplikacioni që ishte optimal që nga dita e fillimit të tij. Për këtë, u bënë teste paraprake me disa nga klientët e saj, madje edhe intervista telefonike me shumë nga përdoruesit e saj të parë, e gjithë kjo, në mënyrë që të zbulohej ndonjë aspekt i mundshëm që nuk arrinte nivelin e dëshiruar të përsosjes.

      aktualisht, Aplikacioni Surplex Punon me të gjitha llojet e makinerive në industrinë e drurit ose metaleve, nga makineritë e vogla manuale prej disa qindra eurosh, te ato më të mëdha, të përparuara dhe të sofistikuara.

      Nëse veprimtaria juaj profesionale ka të bëjë me sektorin e makinerisë ose jeni thjesht kurioz, mund të shkarkoni nga këtu App Surplex nga App Store.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.