Syzet e mollës hyjnë në fazën e dytë të zhvillimit

Xhami i mollës

Disa ditë më parë ju dhamë parashikimet e Ming-Chi Kuo për atë që Apple duhet të nisë në 2021. Midis atyre parashikimeve është mundësia e lëshimit të syzeve të realitetit të shtuar të Apple. Tani sipas një raporti DigiTimes pohon se e njëjta gjë Ata janë në fazën e dytë të zhvillimit.

Gazeta e përditshme e Tajvanit DigiTimes ka pohuar sipas një raporti të botuar se syzet e Apple kanë hyrë në fazën e dytë të prodhimit. Kjo do të thotë se ka më shumë gjasa që në këtë vit 2021 ne nuk mund ta shohim modelin e parë të syzeve Apple në treg. Në këtë mënyrë Parashikimet e Kuo ato ka të ngjarë të mos plotësohen.

Raporti vazhdon të deklarojë se pas fazës së dytë të zhvillimit, syzet e realitetit të shtuar do të arrijnë hapin e tretë në vetëm disa muaj. Pas përfundimit të modelit prototip, pajisja që vishet pritet të kalojë përmes një periudhë prej 6-9 muajsh për verifikimin inxhinierik.

Spekulohet se një nga gjërat që i shqetëson më shumë inxhinierët e Apple është jeta dhe pesha e baterisë. Apple dëshiron që ajo të jetë sa më e ekuilibruar që është e mundur dhe ne tashmë e dimë që nëse duam jetë të gjatë, bateria duhet të bëhet më e madhe dhe për këtë arsye e rëndë.

Mark Gurman nga Bloomberg Ai tashmë paralajmëroi se syzet do të ishin të lehta dhe se ato do të mbivendosnin informacione të tilla si mesazhet me tekst dhe hartat para syve të përdoruesit, i cili mund të kontrollonte syzet përmes Siri. Në fakt, ky analist paralajmëron se syzet ato nuk do të liroheshin deri më 2023 më shpejt.

Ajo që është e qartë është ai realitet i shtuar Shtë një nga pasuritë themelore të Apple në të ardhmen afatshkurtër. Ai e ka bërë atë me skaner LiDAR dhe nga atje e vetmja gjë që ka mbetur është të shkojë përpara.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.