Të kesh një Apple I do të thotë të kesh një thesar

Dhe është se ne kemi parë për një kohë të gjatë që këto modele të para të kompanisë Cupertino shiten në ankande për çmime vërtet të larta. Padyshim që pajisjet duhet të punojnë mirë dhe ju duhet të gjeni blerësin perfekt, por në përgjithësi, siç thashë në titullin e këtij artikulli, të kesh një Apple I do të thotë të kesh një thesar.

Asgjë më shumë dhe asgjë më pak se 375.000 dollarë është ajo që është arritur me shitjen e njërës prej këtyre pajisjeve plotësisht funksionale. Duke marrë parasysh që në kohën e tyre këto skuadra kushtonin 666 dollarë kur Steve Jobs dhe Steve Wozniak, filluan të punonin për të tregtuar këto ekipe në Byte Shop, mund të themi se ato ishin padyshim një investim shumë i mirë.

 

Shtë e vërtetë që në ankandet e tjera disa pajisje të Apple I të ngjashme me këtë që u ankandua dje kanë mbledhur më shumë para sesa kësaj here, megjithëse është gjithashtu e vërtetë që shumë pak pajisje po funksionojnë në të vërtetë dhe për këtë arsye çmimet do të vazhdojnë të luhaten lart e poshtë. më poshtë në varësi të shtetit tuaj. Duhet thënë gjithashtu se disa media e llogarisin atë mund të ketë rreth 200 funksionale Apple I sot në botë

Ankandi në këtë rast ajo është tashmë e mbyllur dhe pjesa muze (Apple I) është restauruar plotësisht për ta bërë atë 100% funksional. Në këtë rast rezultati pas restaurimit arriti në 8,5 pikë nga 10, kështu që mund të themi se është një makinë krejtësisht e re dhe e restauruar mirë. Në çdo rast, marrja e kësaj shume parash për një ekip si kjo është vërtet e mahnitshme, edhe pse është e vërtetë që Nuk është shifra më e lartë e marrë nga një prej këtyre Apple I të vendosur në ankand.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)