Tabula, falas në Mac App Store për një kohë të kufizuar

Skeda e sipërme

Me një stil të kujdesshëm dhe minimalist, Tabula na ofron idenë e thjeshtë për të shkruar pa shpërqendrime, diçka që nuk është gjithmonë aq e zakonshme sa do të dëshironim. Sfondi i bardhë dhe teksti ynë mbizotërojnë, pa më shumë mundësi shtesë si tituj, stile të shkronjave ose shtesa. Vetë aplikacioni mëson nga shkrimet tona, pasi përdor një algoritëm për të ditur se kur po krijojmë një titull, një listë specifike dhe madje kolona.

Surprisingshtë për t'u habitur se sa mirë është ekzekutuar ky algoritëm, meqenëse duket se lexon mendjet tona dhe përshtatet në mënyrë të përsosur me nevojat e tekstit ndërsa e zhvillojmë. Përfitoni nga ky rast unik si është përkohësisht falas në Mac App Store.

Tabela 1

Ideja e këtij aplikacioni është si më poshtë: "Kur të keni mbaruar së shkruari diçka, keni mbaruar". Kjo është ajo që thonë zhvilluesit e saj: me Tabula nuk është e nevojshme të formatoni tekstin tuaj, ose stilet e shkronjave ose ndonjë gjë tjetër. Me një ruajtje të thjeshtë, teksti juaj do të përfundojë patjetër.

Falë integrimit perfekt në iCloud, tekstet tona do të jenë gjithashtu në dispozicion në çdo pajisje të Apple, qoftë iPhone apo iPad. Në fakt, aplikacioni iOS është gjithashtu falas për një kohë të kufizuar. Një mundësi unike për të marrë paketën e plotë dhe për të shijuar shkrimet kudo që të jeni. Opsioni ndër-platformor është ideal për të shkruar pa marrë parasysh se ku jeni.

Ky aplikacion është i dobishëm për të mbajtur shënime e çdo gjëje, nga lista e blerjeve te shënimet e klasës, si dhe për të shkruar kujtimet tuaja dhe madje edhe një libër. Mund të përdoret në çdo fushë. Midis karakteristikave të saj, veçohen sa vijon:

 • Shikoni përmbajtjen tuaj pa shpërqendrim, me një pamje paraprake të drejtpërdrejtë
 • Zbulimi dhe formatimi automatik i titujve, listave, tabelave, lidhjeve dhe më shumë
 • Eksportoni skedarë HTML ose PDF në një larmi temash
 • iCloud Sync (ose ruani dokumentet në pajisjen tuaj nëse preferoni)
 • Përmirësimet e tastierës së redaktorit për redaktim më të lehtë
 • Ndërfaqe e pastër që rrëshqet ndërsa shtypni
 • Modaliteti i natës, për përdoruesit që preferojnë të punojnë në ndriçim të ulët.
 • Aplikim universal për të gjitha pajisjet iOS

Tabula premton të jetë aplikacioni universal i shkrimit, i pajtueshëm me të gjitha pajisjet tuaja iOS dhe macOS, dhe tani është në dispozicion falas për një kohë të kufizuar. Mos e humb këtë mundësi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.