Versioni Mac i lojës së re Space Hulk tani i disponueshëm

lojë-hapësirë-hulk

Loja e shumëpritur Space Hulk për përdoruesit e Mac u lëshua dje në platformën e lojrave STEAM dhe versioni i saj iPad pritet të jetë i disponueshëm më vonë këtë vit. Isshtë një lojë strategjike e bazuar në kthesën e cila është vendosur në botën e Warhammer 40.000 nga ekskluziviteti popullor i Punëtorisë së Lojërave, në të cilin do të marrim kontrollin e një force të veçantë të Blood Angels Terminators.

Në këtë lojë tavoline të transferuar në botën dixhitale, ne do ta kemi në dispozicion gjithsej 15 misione, 12 prej tyre nga loja klasike dhe 3 të reja, ne gjithashtu do të jemi në gjendje të luajmë me përdoruesit e çdo platforme (në këtë rast PC dhe Mac) në mënyrën e saj për multiplayer.

vet Thomas Lund, CEO i Full Control Studio e cila është kompania daneze e ngarkuar me zhvillimin e kësaj loje, komentoi se ai është një adhurues i madh i lojës origjinale dhe se ka qenë kënaqësi të punoja në të gjatë kësaj kohe.

Për të gjithë ata që janë të interesuar të blejnë lojën e re të lançuar dje, ju mund ta bëni këtë duke hyrë në platformën STEAM dhe ka një çmim prej 27, 99 euro ose mund të marrim edhe një paketë me 2 kopje të lojës për ta ndarë me një mik për çmimin 45,99 euro.

Kërkesat minimale që janë të nevojshme për të qenë në gjendje të luajnë rrjedhshëm me këtë lojë në versionin Mac, janë: të jetë në OSX 10.6 ose më i lartë, procesori 2.0 GHz Intel Core 2 Duo (Dual-Core), memoria minimale 2 GB RAM dhe rreth 2 GB hapësirë falas në hard drive.

Lidhja - Avull


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.