Tani mund të ndani Apple Card me familjen tuaj: Apple Card Family

Familja e Kartave Apple

Shërbimi i parë i paraqitur nga Tim Cook sot në ngjarjen pranverore virtuale më 20 Prill: Familja e Kartave Apple. Me idenë që familjet kanë qëndrueshmëri ekonomike dhe me aleatin e Goldman Sachs, fillon kjo ofertë e re financiare që me siguri do të kënaqë përdoruesit e saj.

Apple sot zbuloi një veçori të re të quajtur "Apple Card Family" në ngjarjen e saj të veçantë "Spring Loaded", e cila lejon përdoruesit të ndajnë të njëjtën kartelë Apple me anëtarët e tjerë të familjes përmes iCloud.

Pronari i kartës Apple mund të ftojë njerëz të tjerë të ndajnë kartën e tyre dhe të mbajnë gjurmët e shpenzimeve të të gjithëve në aplikacionin Wallet. Ju gjithashtu mund të caktoni një kufi shpenzimesh për secilin përdorues në familje që janë 13 vjeç ose më të vjetër, Dhe do të ketë mundësi të dedikuara për prindërit për të kontrolluar shpenzimet e fëmijëve të tyre. Një kontroll prindëror që do t'ju vijë në ndihmë, sigurisht.

Përdoruesit e Apple Card do të jenë në gjendje të zgjidhni midis dy llojeve të ndryshme të ndarjes. Me "Lejo vetëm shpenzimet", përdoruesit e ftuar nuk do të kenë qasje në bilancin total, cilësimet dhe historikun e transaksioneve. Për të aktivizuar këto karakteristika për anëtarët e ftuar, pronari i kartës duhet të zgjedhë opsionin "Bëhuni bashkëpronarë".

Kjo ide ka për qëllim të rishpikojë mënyrën sesi çiftet e martuara, partnerët dhe njerëzit që ju besoni më shumë, ndajnë kartat e kreditit dhe krijojnë kredi së bashku. Një mënyrë për të pasur një ekonomi të shëndetshme përtej vetvetes.

Jennifer Bailey, nënkryetar i Apple i Apple Pay, komentoi se “Familja e Kartave Apple u mundëson njerëzve të ndërtojnë historinë tuaj të kreditit së bashku në mënyrë të barabartë. »

Ne tashmë e dimë që në SH.B.A. gjërat janë pak më ndryshe sesa në Spanjë apo Evropë. Pra, në këtë moment ky funksionalitet, logjikisht Do të jepet vetëm në vendin Amerikan. Për momentin nuk kemi me vete Apple Card dhe supozojmë se do të duhet kohë për të mbërritur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.