Tani Apple Card ju kthen 6% të blerjeve online të Apple

Apple Card

Apple po bën një promovim të ri të kartës së saj të kreditit Apple Card. Tani ju kthen një 6% të asaj që keni blerë në Apple Store online. E vërteta është se një zbritje prej 6% në produktet e Apple nuk ndodh çdo ditë.

Itshtë e qartë se ky lajm nuk mund të ketë shumë rëndësi për ne, pasi për momentin në vendet tona nuk mund ta kemi atë, por nuk është e dëmshme të shikosh me mendje se çfarë ofron Apple zakonisht me të, sepse herët a vonë, në të ardhmen ne do të ketë mundësinë e të jetë në gjendje ta punësojë atë, dhe kështu ne shohim atë që mund të gjejmë.

Pa e publikuar në asnjë mënyrë, duket se Apple kohët e fundit po ofron 6% para në ditë për përdoruesit e Apple Card të cilët blejnë ndonjë produkt në dyqanin online të Apple.

Një promovim “sekret”.

Disa përdorues kanë konfirmuar në rrjetet sociale se ky promovim i kthimit të parave të gatshme vlen për të gjitha blerjet e bëra në Apple Store në internetMe Meqë nuk u njoftua nga kompania, askush nuk e di saktësisht se kur hyri në fuqi ajo ofertë, megjithëse disa përdorues kanë parë tashmë se si u janë rimbursuar 6% në para në para-porositë e tyre të MacBook Pro-ve të rinj.

Kjo nuk është hera e parë që Apple ka ofruar një ofertë të tillë 6% të kthimit të parave të gatshme. Aktiv 2019, Apple zhvilloi të njëjtin promovim të kthimit të parave prej 6% gjatë blerjeve të festave të fundvitit. Herët në 2021, u ofroi gjithashtu mbajtësve të kartave të reja Apple 6% para të gatshme në ditë për blerje të zgjedhura dhe për një kohë të kufizuar.

Ky promovim i ri vlen vetëm për blerjet e bëra me një Kartë Apple në dyqan Online nga Apple ose në aplikacionin Apple Store. Përjashton blerjet e softuerit nga App Store.

Siç thashë në fillim, për momentin ne i vëzhgojmë këto promovime vetëm nga distanca, pa mundur të përfitojmë prej tyre, por është mirë të shohim se si funksionon Apple Card, sepse me siguri në të ardhmen do të mbërrijë në vendet tona, dhe ne do të kemi mundësinë të jemi në gjendje ta kontraktojmë atë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.