Tani mund të blini kriptovaluta nga kartat tuaja të zakonshme Apple Pay falë Coinbase

Apple Pay

Në qershor, Coinbase njoftoi se karta e saj e debitit të kriptomonedhës tani mbështet Apple Pay dhe Google Play, e cila lejon përdoruesit të paguajnë dhe të marrin kriptovaluta në të duke përdorur këto metoda pagese. Tani unë e di njofton funksionalitet të ri, një hap më tej që e bën Apple Pay një opsion shumë interesant: Ne mund të blejmë çdo kriptovalutë nga kartat e rregullta nga Portofoli ynë. Plus veçori të tjera interesante.

Apple Pay është i besuar, i sigurt dhe i pranuar në dyqan, në internet dhe në aplikacione në të gjithë botën me një kartë krediti ose debiti me Apple Pay. Nëse tashmë keni një kartë debiti të lidhur Visa ose Mastercard në Portofolin tuaj Apple, Apple Pay do të shfaqet automatikisht si një mënyrë pagese kur blini kriptovaluta me Coinbase në një pajisje iOS të pajtueshme me Apple Pay ose shfletues uebi Safari.

Kjo do të thotë, ne lehtë mund të blejmë monedha virtuale me vetëm disa klikime. Por është se Coinbase gjithashtu ofron  sistemi i parë që ofron tërheqje të menjëhershme të parave të gatshme përmes pagesave në kohë reale. Për momentin vetëm në SHBA dhe kjo lejon përdoruesit me llogari bankare të lidhura të ngarkojnë menjëherë dhe në mënyrë të sigurt deri në 100.000 dollarë për transaksion.

Këto tërheqje të menjëhershme do t'ju lejojë të merrni para në sekonda, 24 orë në ditë, 7 ditë në javë, 365 ditë në vit. Gjithashtu, nuk ka kufizime në numrin e herëve që mund të tregtohet në ditë.

Konfigurimi është i thjeshtë. Nëse tashmë keni një llogari të lidhur me një llogari Coinbase, konfigurimi shtesë mund të mos kërkohet. Duke e bërë të pamundur fillimin e funksionimit.

Apple Pay jo vetëm përhapet në të gjithë botën për të arritur në më shumë vende dhe i lehtëson gjërat për përdoruesit e tij, nëse jo zgjerohet me veçori të reja që me siguri do të pëlqehet nga shumë prej tyre.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.