Tani mund të blini një Mac mini M1 me opsionin 10 GB Ethernet

Apple Mac mini

Të martën pasdite, të gjithë në qendër të vëmendjes ishin të rejat iMac M1, iPad Pro, dhe të shumëpriturit AirTags. Në fund të fjalës kryesore, Dyqani i Uebit i Apple ishte përsëri funksional, me pajisjet e reja të azhurnuara.

Por ishte një prej tyre që gjithashtu pësoi një azhurnim dje, por kaloi plotësisht pa u vënë re: The Mac mini. Tani për tani, mini Silicon Mac mini që janë në shitje, kanë si mundësi rrjetin me shpejtësi të lartë 10 GB Ethernet, shumë më shpejt se standardi 1 GB Ethernet.

Apple përfitoi nga "ndalimi" i dyqanit të saj në internet të Martën për shkak të prezantimit "Spring loaded" dhe "rrëshqiti" një azhurnim të ri të një pajisjeje pa bërë zhurmë. Tani për tani, Mac mini M1 ka një port opsional Ethernet 10 gigabit, i cili më parë ishte i disponueshëm vetëm në versionin Intel të të njëjtit Mac.

Duke porositur një Mac mini M1 nga dyqani online Apple, përdoruesit tani mund të zgjedhin Mac-in me një portë 10 Gigabit Ethernet, më shpejt se porta tradicionale Gigabit Ethernet. Nga e marta, ky opsion është i disponueshëm për herë të parë për modelet Mac mini me procesorin M1.

Opsioni rrit çmimin e Mac mini nga 115 Euro për të shtuar çmimin e pajisjes, e cila fillon me 799 Euro në versionin e saj më themelor. Ky konfigurim do të ishte ai i një Mac mini M1, me 8 GB RAM, 256 GB SSD dhe 1 GB rrjet Ethernet.

Nëse duam konfigurimin më të shtrenjtë të disponueshëm në një Mac mini, ai do të shkonte deri në 2.064 Euro, me një Mac mini M1 me 16 GB RAM, 2 TB SSD dhe 10 GB Ethernet.

Versionet e reja me Ethernet me shpejtësi të lartë janë tani në dispozicion për të porositur, me një dërgesë të përafërt në Spanjë për javën e parë të majit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)