Tani mund të marrësh me qira një Mac mini M1 me orë në re

e kuqe

Nëse dëshironi të provoni veten se sa mirë funksionojnë kompjuterët e rinj Apple Silicon, tani mundeni marrja me qira një Mac mini me një procesor cloud M1, me një çmim shumë të volitshëm. Duket marrëzi por nuk është ashtu.

Ne jemi në një kohë pandemike dhe telepunimi është bërë gati i detyrueshëm për disa sektorë, përfshirë atë të zhvilluesve të aplikacioneve. Nëse jeni një zhvillues i pavarur dhe punoni vetëm, ose i përkisni një kompanie të madhe dhe punoni nga shtëpia, marrja me qira e një Apple Silicon për teste specifike zgjidh një problem për ju dhe nuk ju detyron më të ju blej një Mac i ri për të testuar aplikacionet tuaja në një procesor M1.

Përdorimi i një mini mini në cloud ishte tashmë i mundur që nga fundi i vitit të kaluar. Shërbimet e Ueb Amazon (AWS) filluan të ofrojnë qasje në një njësi Mac mini (Intel) me një Euro në orë, në paketa 24-orëshe. Rruga shkallore, një kompani evropiane e shërbimeve të reve, tani ofron versionin e procesorit M1 të Mac mini nga 0,10 € në orë, me të njëjtën paketë minimale 24-orëshe.

Pa dyshim është një shërbim i orientuar kryesisht ekipet e zhvillimit Aplikacionet iOS dhe macOS. Muchshtë shumë më me kosto efektive të përdoret kjo metodë për teste spoti në mjedisin Apple Silicon sesa të duhet të blini pajisje të reja për të gjithë zhvilluesit që punojnë në projekt, dhe akoma më shumë nëse ata telelektojnë nga shtëpia.

Duke kontraktuar shërbimin, ju keni qasje për 24 orë nga kompjuteri juaj në një Mac mini M1 me versionin më të fundit të macOS Big Sur dhe Xcode. Shtë një mënyrë e mirë për të bërë teste specifike të projekteve në zhvillim në një Apple Silicon.

Rruga shkallore ka instaluar Mac mini M1-të e saj të reja në qendrën e saj më të fundit të të dhënave DC4 të vendosura në një ish-strehimore të pasojave bërthamore 25 metra nën tokë në Paris, Francë. Duke filluar nga sot, klientët e Scaleway mund të përfitojnë nga Mac mini M1 nga kudo në botë, për 10 cent në orë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)