Tani mund të rezervojmë MacBook Pro 13 me çipin M2

MacBook Pro me M2

Të hënën e kaluar, më 6 qershor, në wwdc i këtij viti, Apple prezantoi, përveç përditësimeve të sistemeve operative të të gjitha pajisjeve, disa vetë pajisje. Midis tyre, ne kemi MacBook Pro të ri 13 inç dhe çipin e ri M2. Nga faqja zyrtare tashmë mund të rezervojmë modelet e ndryshme që fillojnë nga 1619 euro. Pra, nëse doni të jeni një nga të parët që do të merrni këtë kompjuter të ri me super çipin brenda, mos e mendoni shumë sepse disa kohë të dorëzimit fillojnë të zgjaten me kalimin e kohës. 

Që kur MacBook Pro i ri 13 inç iu prezantua shoqërisë në edicionin e fundit të WWDC, shumë përdorues e kanë pritur këtë moment. Të jesh në gjendje të rezervosh kompjuterin e ri me çipin e ri M2 që premton shumë më tepër shpejtësi, rrjedhshmëri, efektivitet, efikasitet dhe mbi të gjithë pushtetin. Kjo është arsyeja pse konfigurimet e ofruara përmes Uebit ndryshojnë kohën e dorëzimit të MacBook Pro.

Kështu, për shembull, nëse zgjedhim për modeli më themelor, ai që kushton 1649 euro dhe ka atë çipin M2, me 8 GB memorie të unifikuar dhe 256 GB memorie SSD, ka një një javë pritje. Të paktën në zonën e Madridit.

Megjithatë, nëse e personalizojmë, domethënë nëse fillojmë të shtojmë konfigurime që nuk janë cilësimet e paracaktuara ose të fabrikës, zbulojmë se periudha e pritjes është mjaft e gjatë. Për shembull, nëse pyesim me 16 GB memorie të unifikuar, tashmë duhet të presim për ta marrë në fillim të korrikut. 

Tani, nëse vendosim të blejmë maksimumin dhe shtojmë një konfigurim të personalizuar, me 24 GB memorie dhe 2 TB hapësirë ​​ruajtëse, jo vetëm që po shpenzojmë 2.999 euro, por do të duhet të presim deri sa fillim gushti për të marrë kompjuterin në shtëpi.

Ne gjithashtu supozojmë se këto afate do të zgjaten me vendosjen e porosive. Pra, siç kemi thënë më parë, mos prit shumë nëse e dëshiron. 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.