Tani mund të merrni thirrje WhatsApp në iPhone tuaj, por kjo nuk është e gjitha

¿Askush nuk ju ka thirrur akoma për të aktivizuar sistemin e ri të thirrjeve në WhatsApp? Cfare po pret Aktivizimi i këtij sistemi është shumë i lehtë, thjesht duhet të azhurnoni WhatsApp në versionin më të fundit dhe të merrni një telefonatë nga dikush që tashmë e kanë të aktivizuar, ose Android ose iOS.

Telefonata falas me WhatsApp në iPhone tuaj

Gjëja e parë që do të jetë e re për ju është ndërfaqe e pastër dhe e thjeshtë që shfaqet në telefonatë, ka identifikimin e kontaktit dhe tre butona: një për të heshtur telefonatën, një tjetër për të lidhur altoparlantin, një tjetër për të shkuar drejtpërdrejt te mesazhet dhe e fundit është butoni i anulimit të thirrjes. Cilësia e thirrjes është e dukshme (ose thënë më mirë në vesh). Unë e kam testuar atë nën Wi-Fi, 4G dhe 3G, dhe cilësia e audios është mjaft e mirë shumë më e lartë se cilësia e një thirrje normale.

Ndërfaqja e thirrjes

Tani e tutje, kur ndryshimi është bërë tashmë brenda aplikacionit, gjëja e parë që do të vini re në WhatsApp es ikona e thirrjes që shfaqet në këndin e sipërm të djathtë të bisedës. Isshtë e njëjta ikonë që kishim dy versione më parë dhe që u hoq dhe u fsheh brenda informacionit të kontaktit të bisedës. Nëse jemi në një bisedë individuale dhe shtypim butonin e thirrjes, automatikisht fillojmë një telefonatë me kontaktin.

Butoni i thirrjes brenda bisedës

 

Lidhur me telefonatat që do të takojmë një ikonë e re në ekranin e poshtëm Kur jemi jashtë bisedave, është regjistri i thirrjeve ku mund të gjejmë thirrjet e dërguara dhe të marra, ashtu si në aplikacionin vendas të telefonit të iPhone tonë.

Telefonatat e fundit

 

Më në fund, dhe si një element kurioz, ne mundemi ndrysho zile. Ne duhet të hyjmë në cilësimet> njoftimet> tonin dhe të zgjedhim një nga tre tonet e vetëm që shfaqet. Shpresojmë azhurnime të reja WhatsApp sigurojnë më shumë tone, këta të tre nuk dinë shumë pak.

Ndrysho zile

 

Përmirësime të tjera të përfshira në azhurnimin më të fundit

WhatsApp ka përfshirë disa përmirësime të tjera që janë interesante dhe që ne mund të komentojmë. Këtej e tutje ne mund të modifikojmë kontaktet nga vetë aplikacioniJu nuk keni pse ta lini atë dhe të shkoni për ta modifikuar atë në zbatimin e rendit të ditës, siç bëmë më parë.

WhatsApp Kam shtuar edhe disa modifikimi në mënyrën e realizimit të fotografive. Hyrja në foto është shumë më e shpejtë dhe, nga ikona e kamerës, ne mund të marrim fotografi ose të zgjedhim nga ato që kemi marrë më parë. Menaxhimi tani është shumë më i shpejtë pasi që ata kanë eleminuar hapin e çuditshëm. Si kuriozitet t'ju them se fotografitë e bëra më parë janë në një skedë rrëshqitëse, e cila mund të fshihet nëse shqetëson ose zmadhon madhësinë nëse rrëshqet lart. Përveç kësaj, mundësia e marrjes së fotove me një klik të vetëm të butonit ose marrja e një video nëse e lëmë gishtin të shtypur është përfshirë.

Së fundi, WhatsApp gjithmonë të bën të presësh Por ky azhurnim i fundit ka lënë një shije mjaft të mirë në gojën e shumë përdoruesve të pakushtëzuar të aplikacionit.

Çfarë mendoni për këtë? Na tregoni në komente…!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Ruben Lopez Otal dijo

  Dhe për kur WhatsApp Web?

  1.    Sefeksi dijo

   Tani përherë Asnjëherë ... .-.