MacOS Sierra 2 beta 10.12.1 për zhvilluesit tani në dispozicion

MacOS Sierra beta 2 tani i disponueshëm

Apple sapo lançoi macOS Sierra 10.12.1 beta e dytë, dhe ky ka numrin rendor ose ndërtimin 16B2333a. Makineria e Apple nuk ndalet për asnjë sekondë dhe zhvilluesit tashmë kanë në tryezë versionin e dytë beta të këtij sistemi të ri operativ.

Djemtë nga Cupertino zakonisht nuk shtojnë veçori të reja në versionet beta për një kohë, por ne imagjinojmë se kjo beta e dytë përqendrohet në përmirësimet e sistemit, stabilitetin dhe rregullimet e defekteve në kod. Natyrisht, nëse të dhënat shfaqen në kodin e versionit të ri që tregon një risi të rëndësishme ose ndryshime të rëndësishme, ne do t'i ndajmë me të gjithë ju, por para së gjithash, ajo që tregon një skedar të ri «kext Andrade» X4100.kext që përmban ekskluzivisht ID-të PCI për GPU Polaris 11 që vijnë të jenë shoferë për Mac ...

Mbi këta drejtues që disa zhvillues kanë zbuluar është çështja e Mac-ve të reja që Apple mund të paraqesë së shpejti, sipas komenteve të para të atyre që kanë beta 2 në duart e tyre këto shfaqen në versionin e ri Por është shumë herët për të parë se çfarë ndodh, ju duhet t'i lini ata të hetojnë pak më shumë.

Zhvilluesit do të kërkojnë gabime të mundshme në sistem për ta raportuar atë tek Apple dhe padyshim që do të ndajnë këtë informacion në lidhje me kodin dhe lajmet. Në pak më pak se një javë nga fillimi i mëparshëm macOS Sierra 1 beta 10.12.1 Ata tashmë kanë beta 2 në duart e tyre dhe së shpejti përdoruesit e regjistruar në programin beta do të shohin anashkalimin e azhurnimit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.