Beta e dytë publike e macOS 10.12.6 është tani në dispozicion

Të martën e kaluar, djemtë nga Cupertino filluan përsëri serverat e tyre për të nisur beta jo vetëm për macOS, por edhe për watchOS dhe tvOS, por këtë herë ishte vetëm për zhvilluesit. Një ditë më vonë djemtë nga Cupertino kanë lëshuar në treg beta e dytë publike të macOS 10.12.6, një beta që nuk shton ndonjë gjë të re për sa i përket funksioneve, por është përqendruar në zgjidhjen e defekteve të vogla dhe rregullimin e gabimeve tipike. Shtë e qartë se Apple nuk ka ndërmend të shtojë ndonjë funksion të ri në versionin aktual të macOS, kështu që do të duhet të presim deri në fund të WWDC 2017 që do të fillojë më 5 qershor.

Në këtë konferencë të ardhshme për zhvilluesit, djemtë nga Cupertino të kryesuar nga Tim Cook, do t'u tregojnë të gjithë zhvilluesve të gjitha funksionet e reja që do të arrijnë në versionin e tyre përfundimtar shtatorin e ardhshëm, ndoshta të njëjtën ditë të lansimit të versionit, gjithashtu përfundimtar, të iOS , sistemi kryesor operativ i kompanisë. Dje ju informuam për kodet e reja të modelit Mac që kanë rrjedhur dhe që mund të na japin të dhëna rreth pajisjeve që Apple mund të na paraqesë në WWDC.

Gjurma e këtyre modeleve të reja nuk është gjetur në beton e fundit macOS, e cila mund të tregojë se ato kurrë nuk do të menaxhohen nga macOS Sierra, kështu që ka të ngjarë që ato të paraqiten por nuk do të dalin në treg deri në muajin e ardhshëm. Tetor, datë në të cilën zakonisht nxjerr në treg modele të reja. Ju kujtoj se nga Soy de Mac ne do të kryejmë një ndjekje të drejtpërdrejtë të gjithçkaje që ndodh në prezantimin kryesor që do të fillojë të hënën e ardhshme, 5 qershor në 19:XNUMX pasdite me kohën Spanjolle.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.