Paraqitje e Teknologjisë Safari 29 Tani e Disponueshme

Ne tashmë kemi një version të ri të Safari Technology Preview dhe këtë herë duket se përveç përmirësimeve tipike për JavaScript, CSS, Vlerësimin e Formës, Inspektorin e Uebit, Ueb API, WebCrypto, Media dhe Performanca, Versioni 29 shton përmirësime të performancës në shfletuesin eksperimental dhe rregullon disa gabime nga versioni i mëparshëm. Ky shfletues eksperimental që kemi përdorur për mjaft kohë është ende platforma më e mirë e testimit për shfletuesin Safari të Apple në Mac.

Këtë herë përmirësimet janë përqendruar në performancë, por kjo është bërë që nga versioni i saj i parë dhe ato vazhdojnë të përmirësojnë aspektet që raportohen. Sinqerisht, na duket një mënyrë e përsosur për të përmirësuar shfletuesin pa pasur nevojë të kryejmë eksperimente në versionin kryesor të shfletuesit, që do të nënkuptojë gabime dhe dështime për përdoruesit që nuk kanë pse të vuajnë me këtë STP.

Siç themi gjithmonë kjo është një shfletues i pavarur dhe plotësisht falas Që çdokush mund të përdorë për sa kohë që padyshim që ka një Mac, sa më shumë përdorues të provojnë këtë shfletues, aq më shumë reagime Apple ka për të zbuluar mete në shfletues dhe për të zbatuar korrigjimet e nevojshme. Gjithashtu, siç thamë më parë, për ta përdorur atë, nuk kërkohet një llogari zhvilluesi dhe çdokush mund ta shkarkojë atë, thjesht të hyjë në faqen e internetit të zhvilluesit dhe ta shkarkojë atë.

Përveç kësaj, në të njëjtën faqe për zhvilluesit, ne gjejmë një listë me të gjitha lajmet që sjell ky version Safari Teknologjia Pamjeje dhe pjesa tjetër e versioneve të lëshuara më parë nga Apple. La actualización de Safari Technology Preview lanzada es la número 29 y ya está disponible a través de la Mac App Store. Llega  como las anteriores versiones lanzadas por Apple, puntual a su cita dos semanas después del lanzamiento de la versión 28.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.