Officialshtë Zyrtare: John Ternus, Zëvendës President i Lartë i Apple për Inxhinieri Hardware

John Ternus tashmë shfaqet në faqen zyrtare të internetit të drejtuesve të Apple

Megjithëse emërimet e inkorporimeve dhe promovimeve të reja brenda kompanisë fillojnë në katër erërat nga informacioni nga kompania ose ato që vijnë nga thashethemet, ato nuk bëhen zyrtare derisa të shfaqen në faqen e internetit të kompanisë. Këto ditë Apple ka riparuar faqen për të publikuar se kush është nënkryetari i ri i vjetër i inxhinierisë së pajisjeve: John ternus

Emërimi i John Ternus eshte bere ne janar kur Tim Cook njoftoi se Dan riccio ai do të përkushtohej në detyra të tjera brenda kompanisë. Ne ende nuk e dimë shumë mirë se çfarë po bën Riccio, disa thonë se ai po e vë të gjithë mishin në skarë për të pasur gati pajisje të reja ar / vr nga Apple. Fakti është se ai u hoq nga Uebfaqja ku të gjithë ata që drejtojnë Apple shfaqen me Tim Cook në krye.

Me azhurnimin e faqes në internet, John Ternus është renditur tashmë si Nënkryetar i Lartë i Inxhinierisë së Hardware dhe siç tregohet në vetë faqen:

John Ternus është Zëvendës President i Lartë i Apple për Inxhinieri Hardware, duke raportuar tek CEO Tim Cook. Drejtoni të gjithë inxhinierinë e pajisjeve, përfshirë ekipet që qëndrojnë pas iPhone, iPad, Mac, AirPods dhe më shumë.

John u bashkua me ekipin e Projektimit të Produkteve të Apple në 2001 dhe ka qenë Zëvendës President i Inxhinierisë së Hardware nga 2013. Gjatë gjithë mandatit të tij në Apple, John ka mbikëqyrur punën e inxhinierisë së pajisjeve në një larmi produktesh inovative. Përfshinë çdo brez dhe model të iPad-it, linjën më të fundit të iPhone dhe AirPods. Ai ka qenë një udhëheqës kryesor në tranzicionin e vazhdueshëm të Macs me Apple Silicon.

Para Apple, John ka punuar si inxhinier mekanik në Virtual Research Systems. Ka nje Bachelor në Inxhinieri Mekanike nga Universiteti i Pensilvanisë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.