Shqyrtimet e para të MacBook Air M2 tashmë shfaqen

Macbook Air M2

Si zakonisht, disa ditë para dërgesave të para të një pajisjeje të re, Apple zakonisht dërgon disa njësi tek disa gazetarë të “futur në prizë” nga kompania, në mënyrë që ata të mund të publikojnë përshtypjet e tyre të para para pjesës tjetër të përdoruesve.

Dhe të rejat tashmë janë hedhur në treg Macbook Air M2, se njësitë e para të blera do të fillojnë të dorëzohen nesër. Le të shohim se çfarë mendon ai grup i zgjedhur kritikësh të specializuar.

Tashmë në rrjete janë shfaqur “zhboksimi” i parë dhe përshtypjet e para për MacBook Air M2 të ri që Apple do të fillojë të ofrojë. dorëzojë nesër njëjtë. Janë disa njësi që kompania ua ka dërguar gazetarëve të sektorit në mënyrë që ata të publikojnë kritikat e tyre të para para të tjerëve të vdekshëm.

Edhe pse të gjithëve u ka lënë shumë përshtypje (si mund të ishte ndryshe) dizajni dhe fuqia e tij, janë dy çështje negative që kanë tërhequr gjithashtu vëmendjen. Të gjithë mendojnë kështu mbinxehet e tepërt kur i detyroni të punojnë shumë intensivisht, dhe se modeli bazë monton një SSD disi më të ngadaltë se GPU me 10 bërthama.

Pershtypjet e para

Engadget, për shembull, nxjerr në pah dizajnin e jashtëm i hollë dhe i lehtë edhe kur krahasohet me një iPad Pro M1. Ai thotë se është edhe më i hollë dhe më i lehtë se një iPad Pro me tastierën inteligjente përkatëse. A Gjashtë NgjyratNë vend të kësaj, ai ishte i impresionuar nga Lidhës MagSafe, e cila më në fund është rikthyer në MacBook Air.

Prag lavdëron këtë MacBook Air M2 të ri, por mendon se vuan nga të njëjtat të meta si kushëriri i tij MacBook Pro M2. Thuaj çfarë nxehet dhe ngadalësohet me ngarkesa të mëdha pune dhe se gjithashtu ka një SSD më të ngadaltë në versionin më të lirë.

TechCrunch shpjegoni se kjo është laptopi ideal për shumicën e përdoruesve. Veçanërisht e rëndësishme është jetëgjatësia e jashtëzakonshme e baterisë. Ai ishte në gjendje të merrte pak më shumë se 17 orë riprodhim video, duke transmetuar video në Apple TV, me ndriçimin në 50 dhe zërin aktiv.

Gizmodo, ndryshim, shikon uebkamera e re 1080p dhe thotë se mikrofonat në këtë kompjuter janë gjithashtu shumë të mirë. Ai rekomandon pa dyshim që të bëhen videokonferenca cilësore. Mjaft risi në një laptop Apple.

Me pak fjalë, mund të themi se ata nuk kanë thënë asgjë që ne nuk e prisnim. Një MacBook shumë i lehtë dhe i bukur, me një procesor të fuqishëm. Por sigurisht, duke pasur ftohje pasive, pa ventilator, në asnjë mënyrë nuk duhet të nxehet nëse i jepni M2 shumë kallam.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.