Tastierë e re me valë Apple, për iMac

Tastierë pa tela ultra të hollë për iMac Muajin e kaluar  Muajin e kaluar 1 vit më parë, tastierë ultra e hollë për iMac bërë prej alumini, dhe nga ana tjetër a version pa tel me të njëjtat përmasa dhe me karakteristika mjaft interesante.

Kur blini kompletin, çmimi i paguar përfshin gjithashtu një udhëzues përdorimi dhe një paketë prej 3 baterish AAA, si dhe tastierën, e cila, siç mund ta marrim me mend, është ultra e hollë, përveç dhomës cilindrike të baterisë, e cila gjithashtu shërben për të ngrini majën tuaj për të marrë një kënd më të mirë për të shkruar. Në anën e majtë të cilindrit është ndarja e baterisë dhe në të djathtë është një buton i energjisë për të qenë në gjendje të fikni tastierën dhe të kurseni jetën e baterisë. Një dritë e vogël në të djathtë të sipërme të tastierës tregon se tastiera është gati për t'u përdorur.

Ashtu si me të gjitha tastierat pa tel që përdorin Bluetooth, ai nuk ka ndonjë portë USB. Diçka që e diferencon atë nga modelet e mëparshme të Apple është se nuk ka një bllok numrash në mënyrë që të marrë më pak hapësirë ​​dhe të mbetet ultra-dritë.

Një cilësi tjetër e këtij vegla të re është se pavarësisht se është më e vogël, është mjaft komode të shkruash, edhe njerëzit me duar të mëdha dhe gishta të majmë do të ndihen rehat duke shkruar me të. tastierë ultra e hollë për iMac.

Si përmbledhje, kjo tastierë është më e lehtë, më e vogël se paraardhësit e saj, por ndryshimi në madhësi nuk e lehtëson komoditetin, një mundësi e mirë për ata që pëlqejnë pajisjet e lehta.

Përmes | AppleInsider


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

6 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   juanmoratin dijo

  Kjo nuk është e re ... që kur doli iMac i ri, tastiera pa tel është në treg, kështu që unë nuk shoh se çfarë ka përsëri, është i njëjti që ka dalë në treg për muaj.

 2.   treki23 dijo

  Me keqardhje them që nuk ishte muaji i kaluar, por vitin e kaluar, në fakt lajmi origjinal është nga 15 tetori 2007

  regards

 3.   Dr Helios dijo

  Por nëse në burim e vendosni ju mund të shihni se është nga viti i kaluar!
  kohët e fundit duke shkruar gjëra mjaft vonë, por kjo është pika e fundit, hehehe!

 4.   jaca101 dijo

  Tastiera është mbi një vjeç. Në fakt, që atëherë kam pasur versionin kabllor, pasi nuk më pëlqen versioni BT sepse nuk ka një tastierë numerike.
  Kur pashë artikullin mendova: URRA !!! BT i madh është jashtë ... por jo.

 5.   Raul dijo

  Unë kam një problem me këtë tastierë, bateritë u bllokuan Unë nuk mund t'i heq ato, me sa duket ato janë të sulfatuara (shihet pluhur i bardhë rreth baterive) dhe u përpoqa të godas tastierën për t'i hequr ato, çmontoj ndarjen më poshtë ku është e ndezur / Butoni i fikjes është, mendoj se është pengesa e vetme që gjej në tastierë, a mund të më ndihmojë dikush? Ndonje ide?

 6.   CARLOS AGRAZ dijo

  Përshëndetje, si jeni, sapo hyra në rrethin e mac, unë sapo bleva makinën time imac 27 but por shoh që tastiera tashmë ka konsumuar bateritë në vetëm disa ditë, si 15.
  A ka ndonjë mënyrë të veçantë për të kursyer në bateri, në fikjen e saj, apo është mënyra se si ju punoni ...? faleminderit per vemendjen.