Logitech Solar Keyboard K760, çiftoni deri në tre pajisje dhe harroni harxhimin e baterive

Tastiera Logitech

Increasinglyshtë gjithnjë e më e zakonshme që në shtëpi të kemi disa pajisje që kanë lidhje Bluetooth. Për shembull, me siguri shumë prej jush kanë treshen e përbërë nga Mac, iPhone dhe iPad. A mund ta imagjinoni të jeni në gjendje të përdorni të njëjtën tastierë për të tre? Kjo është pikërisht ajo që Tastierë diellore me valë Logitech K760.

Falë teknologjisë Logitech Easy-Switch, kjo tastierë na lejon të kalojmë me një shtypje të vetme midis një pajisjeje ose tjetrës. Në total ne mund të çiftëzojmë tre vegla të ndryshme dhe për të kaluar midis një ose tjetrit, kemi çelësat e funksionit F1, F2 dhe F3. Në varësi të pajisjes së zgjedhur, një nga LED-të blu do të ndriçohet, për të treguar që lidhja është e suksesshme.

Tastiera Logitech

Kjo është veçanërisht e dobishme pasi që nëse duam të shkruajmë një mesazh më gjatë se normalja në iPhone, ne aktivizojmë tastierën duke shtypur tastin që kemi caktuar për telefonin Apple. Pas shkrimit të mesazhit, ne shtypim përsëri tastin e caktuar për Mac dhe vazhdojmë të punojmë normalisht

Një tipar tjetër i Tastierës Diellore Wireless Logitech K760 është edhe ajo nuk përdor bateri. Në vend të kësaj, kjo tastierë përfshin një bateri të brendshme që rimbushet nga energjia e dritës pavarësisht nëse është dritë natyrore apo artificiale. Për të kapur dritën, një rresht panelesh fotovoltaike do të sigurojnë që tastiera të jetë gjithmonë funksionale.

Tastiera Logitech

Në rastin hipotetik që ne të qëndrojmë në errësirë ​​absolute, autonomia e kësaj tastiere do të ishte rreth tre muaj nuk ka nevojë të rimbushni përsëri. Meqenëse kjo është shumë e vështirë të ndodhë, autonomia mund të thuhet se është e papërcaktuar pasi ajo gjithmonë do të kapë dritën dhe do ta transformojë atë në energji elektrike që do të ruhet në baterinë e saj.

Duke folur ergonomikisht, tastiera diellore pa tel Logitech K760 ofron një profil të sheshtë dhe çelësat që formohen në mënyrë të përsosur në formën e gishtërinjve falë modelit të tyre pak të lakuar. Duhet gjithashtu të theksohet se është një tastierë shumë e qetë në kohën e shkrimit, tingulli i tij ishte në të njëjtin nivel me atë të tastierës wireless Apple.

Tastiera Logitech

Çmimi i rekomanduar i prodhuesit për këtë tastierë është 82,50 euro, edhe pse në disa dyqane në internet mund të blihet për rreth 63 euro, një çmim shumë më tërheqës.

Më shumë informacion - Ne testuam trackpad Logitech T651 me shumë prekje për Mac
Bleni - Tastierë diellore pa tela K760 për Mac
Lidhja - Logitech


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.