Të gjitha tryezat në Apple Park janë për përdorim në këmbë; ulur nuk është e shëndetshme

tavolina parku molle

Nga një nga intervistat me CEO të Apple Tim Cook nga botimi 9to5mac, ne kemi qenë në gjendje të dimë se si do të punojnë punonjësit që janë në selinë e fundit zyrtare të Cupertino, Apple Park. Ajo duket si, të gjitha tryezat janë për përdorim në këmbë.

Un mënyrë jetese më të shëndetshme. Kjo është ajo që ata duan të prezantojnë në selinë e hapur së fundmi në formë rrethore, Apple Park. Për momentin ata nuk kanë treguar se cili do të jetë dizenjimi i këtyre tavolinave, megjithëse lloji i karriges që do të shoqërojë këto stacione pune është tejkaluar.

Karriget Vitra Apple Park

Siç u diskutua, Tim Cook la të kuptohet për diçka në vitin 2015, kur ai komentoi se Apple Watch vetë ju paralajmëron kur jeni ulur shumë gjatë ose nuk po bëni asgjë. Dhe ajo Mjekët e quajnë konceptin e uljes "kanceri i ri". Vetë ky koncept është ajo që ata duan të sjellin në punë. Me sa duket, tryezat do të bëhen për të matur dhe do të kenë një mekanizëm minimalist të integruar për të rregulluar lartësinë sipas nevojave. Edhe pse kjo e fundit nuk është asgjë e re në treg.

Nga ana tjetër, gjithashtu duket se karriget që do të shoqërojnë këto tavolina nuk do të jenë më të rehatshmet në treg. Siç është përmendur, në vend që të kemi zgjedhur modelin Aeron —Modeli që zakonisht zgjedhin kompanitë e mëdha dhe që ata që kanë tendencë të kalojnë më shumë kohë para kompjuterit me siguri e dinë—, ata kanë zgjedhur një model me një dizajn më minimalist dhe, natyrisht, më të pakëndshëm: është modeli Vitra . Me pak fjalë: Apple nuk dëshiron që punonjësit e saj të qëndrojnë në këmbë ose ulur gjatë gjithë kohës; Ata kanë kërkuar një ekuilibër dhe duan që ju të pushoni kur ata kanë qëndruar për një kohë të gjatë, por ata nuk duan karrige që ju ftojnë të uleni më shumë sesa është e nevojshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.