Ted Lasso dhe Stillwater u nominuan për çmimet Peabody

Reklama e re Stillwater në Apple TV +

Seriali Ted Lasso është bërë pprodukti më i suksesshëm i shërbimit të transmetimit të videos së Apple, një seri që vazhdon të marrë nominime. Këtë herë janë çmimet Peabody. Sidoqoftë, nuk ka qenë seriali i vetëm Apple TV + që ka marrë miratimin e kësaj gare.

Çmimet Peabody organizohen nga Shoqata Kombëtare e Transmetuesve dhe nderojnë përsosmërinë në radio dhe televizion në të njëjtën mënyrë që Pulitzers njohin gazetarinë e jashtëzakonshme. Këto çmime pasqyrojnë ngutshme çështje sociale dhe nxjerr në pah zërat e sotëm në zhvillim.

Ted lasso

Përveç Ted Lasso, seriali tjetër që ka marrë gjithashtu një nominim për Peabody Awards të këtij viti është seriali për fëmijë Tregime të vogla zen (Stillwater). Të dy programet janë zgjedhur nga më shumë se 60 të nominuar nga më shumë se 1.30 programet e transmetuara gjatë vitit 2020.

Organizata Peabody Awards ka përzgjedhur Ted lasso sepse "ofron optimizëm radikal dhe anti-toksicitet mashkullor". Ted Lasso ndjek një trajner futbolli i cili është nënshkruar nga një ekip anglez futbolli, pavarësisht se nuk ka përvojë.

Këto çmime gjithashtu kanë theksuar angazhimin e serialit Small Zen Stories of mësojini fëmijëve vëmendjen. Ky program na tregon një panda të mençur që i ndihmon fëmijët të njohin dhe kuptojnë ndjenjat e tyre si dhe mjetet që i ndihmojnë ata të përballen me sfidat e tyre të përditshme.

Organizata do të shpallë fituesit e kësaj gare në qershor, në ngjarjen virtuale që ata do të festojnë. Ky nuk është seria e parë që merr një nominim për Çmimet Peabody. Vitin e kaluar, seria Dickinson mori një nominim për të qenë "një rimagjinim fantastik i jetës së poetes Emily Dickinson".


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.