Shadow Blade, një lojë që na vë në vend të një Ninja të vërtetë

shadow-1

Padyshim që të gjithë i dimë kufizimet e Mac kur flasim për lojëra. Por pak nga pak po shfaqen tituj të rinj dhe interesantë si F1 për OS X që më duket spektakolare. Aktualisht ka shumë lojëra në dyqanin Mac që nuk janë lojëra të jashtëzakonshme aventureske, por me të vërtetë janë argëtuese. Ky është rasti i Hija e hijese, një lojë platformë që do të na vendosë në vendin e një Ninja kurioz, emri i të cilit është Kuro, me të cilin do të duhet të mposhtim të gjithë ata rivalë që kalojnë rrugën tonë me goditjen e shpatës dhe me yjet tanë ninja.

hije

 

Kjo është një nga ato lojëra aksioni që kërkon të gjitha aftësitë tona për të kapërcyer dhe mposhtur forcat e së keqes. Në aspektin vizual të lojës nuk kemi asgjë për të kundërshtuar pasi që është një lojë me të disa grafika dhe animacione luftarake vërtet të mira duke marrë parasysh çmimin e lojës.

shadow-2

Koha kur kam luajtur Shadow Blade mund të them se është pa dyshim argëtuese dhe në të njëjtën kohë e thjeshtë në trajtimin e saj, mund të na kujtojë pak sistemin e lojës së Mario Bros mitik, duke kursyer distancat dhe duke marrë parasysh që e bën Shadow Blade të lëshuar në Mac App Store pak kohë më parë i bën nderim lojës veteran Ninja Gaiden.

Çmimi i kësaj loje është 4,49 euro dhe pak më poshtë keni lidhjen direkte në rast se jeni të interesuar për blerjen e saj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   mendoj se është e mundur dijo

  Përshëndetje !! Me azhurnimin e fundit më 21 mars, çmimi ka rënë në 1,79 €

  1.    Jordi Gimenez dijo

   Mirë besoni se është e mundur, ai është ai iOS dhe ai u rrit në çmim 😔 kushtoi 0,89 euro. Aplikacioni Mac vazhdon me 4,49 euro një urim dhe falënderim.