Safari Technology 110 tani në dispozicion për shkarkim

Azhurnimi i Shikimit të Teknologjisë Safari 101

Apple sapo ka vënë në dispozicion për të gjithë përdoruesit që përdorin rregullisht Safari Technology, version 110, shfletuesi eksperimental i Apple që u lançua 4 vjet më parë në treg, në Mars 2016, dhe në të cilin Apple bën të gjitha llojet e testeve mbi funksionet që mund të jenë ose jo arrijnë versionet e ardhshme të Safari.

Versioni më i fundit i disponueshëm i Safari Technology Preview është numri 110, siç e përmenda më lart, një version që përfshin përmirësime të performancës në WebRTC, vërtetim të uebit, animacione në ueb, Web APi, CSS, pasqyrim, aksesueshmëri, Javascript, manipulim teksti, siguri dhe ueb inspektori kryesisht.

Ky azhurnim i ri për Safari Technology Preview nuk paraqet ndonjë tipar të ri që zhvilluesit mund të provojnë, por përkundrazi një azhurnim të thjeshtë të rregullt. Ky version i shfletuesit eksperimental Safari është baza për Safari 14 aktual të përfshirë në macOS Big Sur, duke ofruar mbështetje për zgjerime uebi të importuara nga shfletues të tjerë, pamje paraprake të skedave, njoftime për shkelje të sigurisë, mbështetje për Touch ID dhe më shumë.

Versioni 110 i Safari Technology Preview është i disponueshëm si për macOS Catalina 10.15 ashtu edhe për macOS Big Sur 10.11, versioni i ri i sistemit operativ të Apple që rinovon pothuajse plotësisht modelin tradicional që ka qenë me ne për gati 19 vjet.

Nëse dëshironi të shkarkoni këtë version të ri, nëse keni instaluar më parë një version të këtij shfletuesi, mund ta bëni direkt nga Preferencat e Sistemit. Nëse jo, mund ta bëni direkt nga kjo lidhje. Ky shfletues është ideal për zhvilluesit e uebit pasi nuk është përqendruar vetëm në zhvilluesit e aplikacioneve dhe ne mund ta kemi të instaluar së bashku me Safari, pasi ata janë plotësisht të pavarur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.