Përditësimi i ri i Telegram për Mac, versioni 2.93

Asnjë javë nuk ka kaluar që kur aplikacioni Telegram për Mac tashmë ka një version të ri pas azhurnimit të fundit 2.92. Dhe është ajo që ka aplikacioni Telegram shkruar plotësisht nga e para me mjetin Swift 3.0, dhe është normale që tani ata të kapërcejnë azhurnimet për të korrigjuar gabimet dhe gabimet e vogla që mund të ketë ky aplikacion i ri. Sinqerisht të pakta janë dështimet ose gabimet që kemi zbuluar në funksionimin e tij normal, por kjo nuk do të thotë që nuk i ka ato dhe në këtë rast këto korrigjohen përveç shtimit të disa përmirësimeve në aplikim.

Në lidhje me gabimet ata nuk komentojnë asgjë më shumë sesa përgjithësojnë në lidhje me këto korrigjime, por në seksionin e përmirësimeve ne shohim opsionin e ri që lejon të zëvendësojë automatikisht emoji dhe disa përmirësime në dizajn që unë personalisht nuk mund të them se ato vërehen shumë , por mund të kemi një aplikim disi më të sheshtë se më parë. Në fund të fundit këto nuk janë ndryshime të mëdha, por është e rëndësishme që aplikacioni të azhurnohet për të shijuar përmirësimet dhe për të zgjidhur defektet e zbuluara nga zhvilluesit.

Ne jemi të sigurt se nuk do të jetë azhurnimi i fundit dhe është se ne e dimë tashmë për një kohë të gjatë që Telegram azhurnohet shpesh për të shtuar përmirësime dhe zgjidhje për gabimet e mundshme në aplikimin e tij për Mac, por ne gjithashtu po flasim për një rishkruhet aplikacioni dhe është Versione të reja mund të mbërrijnë më shpesh. Mos harroni se ky aplikacion është plotësisht falas dhe azhurnimi për të gjithë ata që tashmë e kanë të instaluar aplikacionin është në dispozicion direkt nga skeda e azhurnimeve të Mac App Store.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.