Telegram Lite gjithashtu azhurnohet për të mirëpritur dosjet

Telegram Lite

Kur bëhet fjalë për të shijuar platformën e mesazheve Telegram në Mac-in tonë, ne kemi dy mundësi, të dy zyrtare, por me qëllime të ndryshme, megjithëse praktikisht ato na ofrojnë të njëjtat funksione. Nga njëra anë, kemi aplikacionin Telegram, një aplikacion që ndjek të njëjtën rrugë si versioni iOS, duke shtuar të gjitha funksionet që vijnë në iPhone.

Nga ana tjetër, gjejmë aplikacionin Telegram Lite, një aplikacion që na ofron praktikisht të njëjtat funksione, por jo të gjitha. Ky aplikacion është optimizuar për detyrat e punës dhe administratën e komuniteteve të mëdha. Në këtë artikull, ne flasim për azhurnimin më të fundit të këtij versioni.

Disa ditë më parë aplikacioni për iOS u azhurnua duke shtuar një seri funksionesh të tilla si dosjet, statistikat, aftësia për të vendosur një numër të pakufizuar të dosjeve... Të gjitha këto funksione, mbërritën disa orë më vonë në aplikacion Telegram për Mac. Disa ditë pas azhurnimit të aplikacionit për iOS për Mac, arrin azhurnimi përkatës për Telegram Lite, një azhurnim që nuk përfshin të gjitha lajmet që kanë arritur në pjesën tjetër të aplikacioneve.

Çfarë ka të re në Telegram Lite version 2.0.1

  • Organizoni biseda në Dosje nëse keni shumë biseda. Ky funksion na lejon të krijojmë dosje për të biseduar në grup me të njëjtën temë: familje, lojëra, filma, punë, miq ...
  • Lidhni një numër të pakufizuar bisedash në secilën dosje. Kur kjo veçori u lançua, na lejoi vetëm të pinim deri në 5 biseda, një kufizim që nuk arriti shumë për përdoruesit.
  • Dosjet, ku klasifikojmë bisedat, janë në pjesa e majtë e aplikimit, rregulluar vertikalisht, duke na lejuar të kemi shpejt qasje në përmbajtjen e tyre me një klikim të miut.
  • Janë përfshirë afishe të reja karikaturat në lidhje me koronavirusin, për t'i përdorur ato duhet vetëm të shkruajmë: fytyrë_me_ termometër:,: maskë:,: fytyrë_me_fashë_koka:,: teshtimë:,: e sëmurë:,: sapun: ose: ambulancë:
Telegram Lite (Lidhja e AppStore)
Telegram Litefalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.